Wiadomości

Zatrzymanie na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabli telekomunikacyjnych na szlaku Torzym – Drzewce

Zatrzymanie na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabli telekomunikacyjnych na szlaku Torzym – Drzewce Fot. Straż Ochrony Kolei

We wtorek 7 stycznia podczas wspólnych działań funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzepinie wraz z funkcjonariuszami Policji z Posterunku w Torzymiu zatrzymali 4 osoby na próbie kradzieży urządzeń służących do bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów.

W ostatnim czasie na szlaku kolejowym Torzym – Drzewce dochodziło do utrudnień w prowadzeniu ruchu pociągów, ze względu na występujące kradzieże urządzeń infrastruktury kolejowej.

Przeciwdziałając tym zdarzeniom, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Rzepinie zaplanowali i przeprowadzili w dniu 07.01.2020 r. wspólnie z funkcjonariuszami Policji  z Posterunku Policji w Torzymiu działania w celu ujęcia sprawców kradzieży. W trakcie działań funkcjonariusze SOK i Policji zatrzymali 4 osoby (3 mężczyzn i  kobietę) podczas próby kradzieży około 200 metrów kabla telekomunikacyjnego, który pełni istotną funkcję w zapewnieniu prawidłowego prowadzenia ruchu pociągów.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia wykorzystane podczas próby kradzieży: łopatę, siekierę, piłkę do cięcia metalu oraz pocięty i przygotowany do przewozu kabel o wartości około 5 000 złotych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie pod nadzorem prokuratury. Za tego typu czyn zatrzymanym mieszkańcom Sulęcina grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.