Kolej na świecie Tabor

Wyjątkowy transport Antonowa! Pociąg magnetyczny poleciał z Niemiec do Chin

Wyjątkowy transport Antonowa! Pociąg magnetyczny poleciał z Niemiec do Chin Fot. Max Bögl 

Antonow zrealizował wyjątkową dostawę – przetransportował pociąg magnetycznych wyprodukowanych przez niemieckiego producenta Max Bögl. Transport był realizowany z Niemiec do chińskiego miasta Chengdu.

Antonov Airlines zrealizował wyjątkową dostawę Magleva Max Bögl TSB. Producent jest w trakcji realizacji umowy, którą podpisał z chińskim klientem Chengdu Xinzhu Road & Bridge Machinery.

Z uwagi na gabaryty ładunku, taki transport był możliwy do zrealizowania tylko którymś z samolotów należących do linii Antonowa – w tym wypadku wypadło na AN-124-100 “Rusłan” – to ten sam, który w maju 2020 roku, wylądował na płycie wrocławskiego lotniska, wypełniony sprzętem medycznym zakupionym na potrzeby walki z koronawirusem.

Z uwagi na unikalność transportowanego przedmiotu, do załadunku zastosowano specjalną technologię oraz sprzęt zaprojektowany przez Antonov Airlines. W samolocie zainstalowano specjalny system mocowania, tak aby pociąg podczas lotu nie został uszkodzony.

W drodze do Chin samolot wylądował w kazachstańskim mieście Almaty, w celu uzupełnienia paliwa.

Dla Antonov Airlines ten projekt był jednocześnie trudny i interesujący. Jego realizacja wymagała starannego przygotowania i wykonania lotu ściśle i zgodnie z potwierdzonym rozkładem lotów. Ta przesyłka lotnicza stała się szczególnie nietypowa wczasach pandemii Covid -19. Dziękujemy naszemu klientowi KN Airlift za ciągłe zaufanie i skuteczną współpracę – powiedział Andriy Blagovisniy , dyrektor handlowy Antonov Airlines.

Fot. Max Bögl