Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Wiadomości

Wyjątkowa podróż w przeszłość…”Pociąg Repatriantów” już jutro odjedzie z Oleśnicy

Wyjątkowa podróż w przeszłość…”Pociąg Repatriantów” już jutro odjedzie z Oleśnicy Fot. Olsensium.pl

13 kwietnia na dworcu PKP Wieruszów Podzamcze odbędzie się sentymentalna podróż „Pociągiem Repatriantów”, która nawiązuje do przesiedleń ludności polskiej sprzed kilkudziesięciu lat – sybiraków, łagierników oraz kresowiaków- donosi portal ewe24.net.

Wymarsz repatriantów odbędzie się o godz. 6.00 w Oleśnicy, odjazd pociągu z dworca o godz. 8.00. Trasa wiedzie przez  Poniatowice (9.00), Jemielną, gdzie o godz. 9.15 odbędzie się inscenizacja historyczna na wiadukcie, Syców (11.00), Kepno (13.00) i Wieuszów (14.00).

Od godz 12:00, na stacji Wieruszów odbędą się: zwiedzania odrestaurowanej wieży ciśnień, w której zostaną umieszczone artefakty związane z koleją; przejazdy drezynami godz 14:00; przyjazd parowozu z wagonami towarowymi; rekonstrukcja wydarzeń.Przydzielanie lokali, muzykowanie itp.;na gości czekać będzie tradycyjna wojskowa grochówka, ziemniaki z ogniska z gzikiem wielkopolskim- pisze portal ewe24.net.

Organizatorem wydarzenia jest Wieruszowski Dom Kultury wraz z Klubem historycznym Gloria Victis, Stowarzyszenie Miłośników Techniki Olsensium z Oleśnicy przy udziale wieruszowskich szkół oraz radny Marek Kamaszyło.

Fot. Olsensium.pl
Fot. Olsensium.pl

pc/ewe24.net