NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Wrześniowe wyniki przewozowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zbliżone do tych sprzed roku

Wrześniowe wyniki przewozowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zbliżone do tych sprzed roku

Adrian Izydorek
Fot. ŁKA

Janusz Malinowski, Prezes Zarządu ŁKA poinformował, że we wrześniu łódzki przewoźnik przewiózł zbliżoną liczbę pasażerów w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku.

Jak poinformował Janusz Malinowski, Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, we wrześniu 2020 r. Spółka przewiozła 472 tysiące pasażerów. To oznacza, że w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to różnica 6% – we wrześniu 2019 roku ŁKA przewiozła 503 tys. pasażerów.

Dane udostępnione przez Prezesa ŁKA wskazują, że pasażerowie od kwietnia stopniowo wracali  na kolej. Wrzesień był przełomowym miesiącem dla ŁKA, gdyż różnica r/r była rekordowo niska. Jak zauważą Prezes Malinowski: obecna sytuacja i prognozy epidemiologiczne spowodują od października wyraźne spadki potoków pasażerów. Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, dzisiaj (15.10.2020 r.) odnotowano 8099 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności