Kolej na świecie Wiadomości

Włochy: Ziemia osunęła się na przejeżdżający pociąg. Kilka osób lekko rannych [ZDJĘCIA]

Włochy: Ziemia osunęła się na przejeżdżający pociąg. Kilka osób lekko rannych [ZDJĘCIA] Fot. la Nuova

We Włoszech doszło do chwil grozy. Osuwisko ziemi zleciało wprost na przejeżdżający pociąg regionalny, w którym znajdowało się 70 pasażerów. W skutek zderzenia z osuwiskiem z torów wypadła lokomotywa i sześć wagonów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 7 stycznia 2021 roku. Ziemia osunęła się wprost na przejeżdżający pociąg kategorii Regionale 4512, w którym podróżowało 70 osób. Uderzenie ziemi w bok składu spowodowało wykolejenie lokomotywy oraz 6 wagonów pasażerskich. Na szczęście nikt z podróżnych nie doznał poważnych obrażeń zagrażających życiu. Kilku pasażerów zostało “tylko” posiniaczonych, wraz z maszynistą, który doznał obrażeń głowy. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja oraz 118 operatorów akcji ratowniczych.

Komisariat kolejowy powiedział nam, że osunięcie ziemi było spowodowane zawaleniem się muru oporowego, którego konstrukcja uległa pogorszeni pod wpływem intensywnych opadów – tłumaczy policja w Terni.

Strach był wielki zwłaszcza wśród starszych pasażerów i ktoś nawet się rozpłakał. Co się stało? Nastąpiło bardzo ostre hamowanie, w wyniku którego spadły torby. Od razu zdaliśmy sobie sprawę, że doszło do wypadku: w praktyce pociąg został uderzony przez osunięcie się ziemi, a przednia część wykoleiła się, uderzając o skały góry. Po akcji ratunkowej wszyscy wróciliśmy do Terni z lokomotywą ogonową i wagonem pozostawionym na torach. – opowiada jeden z pasażerów dla portalu Umbriaon.it.

Fot. Ferrovie