NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Wilno wprowadza wspólny bilet na pociągi i transport miejski

Wilno wprowadza wspólny bilet na pociągi i transport miejski

Redakcja

W Wilnie wprowadzono wspólny bilet na pociągi i transport miejski. Na razie będzie obowiązywać na połączenia do i z dworca kolejowego.

LTG Link i operator transportu miejskiego w Wilnie JUDU wprowadziły wspólny bilet na pociągi i transport miejski. Od teraz pasażerowie planujący podróż pociągiem mogą zakupić bilet łączony na pociąg oraz transport miejski, gdzie początkowym lub końcowym przystankiem naszej trasy będzie wileński dworzec kolejowy. Jak zapowiadają Litwini, to pierwszy krok w rozwoju wspólnej oferty.

Pasażer kupując bilet przez stronę LTG musi wybrać rozszerzoną opcję za 0,90 euro (bilet normalny, natomiast można też nabyć bilet z obowiązującymi 50% i 80% zniżkami). Po zapłaceniu otrzyma bilet kolejowy, który będzie również obowiązywać na komunikację miejską w Wilnie przez godzinę przed planowanym odjazdem pociągu. Jak tłumaczy LTG, bilet aktywuje się także automatycznie po przybyciu pociągu na stację w Wilnie.

Kolej odgrywa coraz ważniejszą rolę w całej Europie, która realizuje cele Zielonego Ładu. Integracja pociągów i innych środków transportu jest jednym z naszych najważniejszych celów strategicznych, który zachęci ludzi do częstszego przesiadania się do pociągów zapewniających bardziej ekologiczny transport. To nasz pierwszy krok w kierunku bardziej zrównoważonej mobilności – w przyszłości planujemy zintegrować inne duże miasta w kraju i partnerów mobilności z systemem biletowym – mówi kierownik LTG Link, Linas Baužys.

Wspólny bilet obowiązuje również na pociągi Kraków – Warszawa – Wilno, które wystartują już 11 grudnia. Warunkiem skorzystania z oferty 'pociąg + transport miejski’ jest zakup biletu przez stronę LTG.

Więcej informacji: Wystartowała sprzedaż biletów na połączenie na Litwę! Z Krakowa do Wilna za 30 euro

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności