Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

W wakacje ruszy pociąg z Muszyny do słowackiego Popradu

W wakacje ruszy pociąg z Muszyny do słowackiego Popradu Fot. PKP PLK

Od 29 czerwca do końca wakacji Koleje Małopolskie w porozumieniu z Słowackimi Kolejami ZSSK mają uruchomić połączenie pozwalające na podróżowanie pociągiem na Słowację.

Jest to wakacyjna oferta dla podróżujących. Bilet na trasie Poprad – Muszyna będzie kosztował 5 euro lub około 21,50 zł. Pociągi mają kursować w weekendy, a godziny odjazdów zostały dopasowane do innych połączeń. Na Słowacji można dalej pojechać m. in. do Koszyc lub Starego Smokowca. Natomiast do Muszyny będzie można dojechać z Nowego Sącza, Tarnowa czy Krakowa.

Pociągi mają kursować w następujących godzinach:

  • Poprad (7:30) – Muszyna (9:10)
  • Muszyna (9:54) – Poprad (11:25)
  • Poprad (15:27) – Muszyna (17:15)
  • Muszyna (17:50) – Poprad (19:25)

To dobra wiadomość. Zabiegaliśmy o takie pociągi od dziewięciu lat, zarówno słowacka strona jak i polska, z burmistrzem Janem Golbą na czele. Połączenie będzie obsługiwał słowacki przewoźnik we współpracy z Kolejami Małopolskimi – zaznacza Artur Królikowski, miłośnik kolei z Muszyny, który przyczynił się do uruchomienia wakacyjnych kursów.

Podróżni na Słowację mogą udać się do słynnych słowackich term, które znajdują się również w Popradzie.

My możemy wybrać się na przykład na popradzkie baseny lub pod Tatry, a Słowacy mają cały dzień na zwiedzenie Muszyny czy pobliskiej Krynicy – dodaje Królikowski.

ai/gazetakrakowska.pl