Strona główna » Wiadomości » Wydarzenia i targi » W ten weekend kolejne Dni Otwarte w Parowozowni Skierniewice

W ten weekend kolejne Dni Otwarte w Parowozowni Skierniewice

Redakcja
fot. PSMK

W dniach 10-11 września 2022 r. Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza na specjalną edycję „Dni Otwartych” w Parowozowni Skierniewice. Wydarzenie organizowane jest z okazji XXX Europejskich Dni Dziedzictwa oraz XLV Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

10 i 11 września w godzinach 11.00 – 18.00 odbędą się Specjalne Dni Otwarte w Parowozowni Skierniewice. Zwiedzający będą mogli samodzielne obejrzeć wydzielony fragment hali głównej oraz tabor zgromadzony na zewnątrz budynków. Będzie można skorzystać również z wycieczki z przewodnikiem. Wstęp jest bezpłatny.

Od pierwszych lat swojego istnienia, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei kładzie duży nacisk na organizowanie własnej kolekcji muzealiów. Stale kompletowana kolekcja, jest w chwili obecnej trzecim co do wielkości, po zbiorze Polskich Kolei Państwowych (umieszczonym w skansenach i na pomnikach) i zbiorze Muzeum Kolejnictwa, krajowym zbiorem kolejowych pamiątek. Zbiór pojazdów kolejowych, będący własnością PSMK liczy obecnie 100 jednostek normalno– i wąskotorowych (łącznie).

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przygotowało niespodziankę dla planujących przyjazd do parowozowni pociągiem w tych dniach. Łódzka Kolej Aglomeracyjna, aby zachęcić do zwiedzania Parowozowni przygotowała ofertę specjalną. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Jedynym warunkiem jest otrzymanie potwierdzenie odwiedzin u nas. Szczegółowe warunki tej oferty można znaleźć pod linkiem.

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności