Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Wiadomości

Trzecia edycja konferencji naukowo-technicznej w UTK. Góra: “Chcemy popularyzować tematykę kolejową wśród młodych ludzi”

Trzecia edycja konferencji naukowo-technicznej w UTK. Góra: “Chcemy popularyzować tematykę kolejową wśród młodych ludzi” Fot. UTK

Od 29 marca można zgłaszać się do uczestnictwa w trzeciej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej „Transport Kolejowy Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”- informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Wydarzenie organizowane przez UTK jest adresowane do uczniów, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu szynowego.

Chętnych zapraszamy 6 czerwca 2019 r. do siedziby UTK w Warszawie. Dwie pierwsze edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Aby uczestniczyć w kolejnej należy do 19 kwietnia 2019 r. wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy-zachęca UTK.

W trakcie konferencji wygłoszone zostanie 14 referatów. Szczegóły można znaleźć w Komunikacie nr 1 III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2019: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość. O zakwalifikowaniu referatu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu.

Urząd Transportu Kolejowego już trzeci raz organizuje konferencję naukową skierowaną do uczniów, studentów doktorantów i pracowników naukowych. Chcemy w ten sposób popularyzować tematykę kolejową wśród młodych ludzi. Zainteresowanie poprzednimi edycjami pokazało, że są osoby, które chcą zajmować się tą tematyką.  To cieszy, bo nowoczesna kolej potrzebuje kadry inżynieryjno-technicznej. Potrzebuje umiejętności, ale również zapału oraz innowacyjności – stwierdził Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Ubiegłoroczna konferencja nawiązywała do stulecia odrodzenia państwa polskiego. W tym roku będzie podobnie.

III Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „Kolej w Polsce Niepodległej”. Mało kto pamięta, że kolej była ważnym elementem, który miał swój udział w zjednoczeniu Polski. Odwołując się do historii polskiej kolei, powinniśmy również pamiętać o tym by zatroszczyć się o jej zabytki– dodał prezes UTK.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadesłanie zgłoszeń wraz z abstraktami nie później, niż do 19 kwietnia 2019 r. Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza, uzupełniając je przesyłką listową na adres urzędu. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK- informuje Urząd Transportu Kolejowego.