NaKolei.pl WiadomościKDP Trwają starania, aby po Rail Baltica jeździły nocne pociągi. Z Tallina do Warszawy w 8 godzin

Trwają starania, aby po Rail Baltica jeździły nocne pociągi. Z Tallina do Warszawy w 8 godzin

Redakcja
Mat. Rail Baltica

Przedstawiciele oraz koordynator Rail Baltica rozpoczęli4 sesje grupy roboczej ds. pociągów nocnych. Decydenci starają się, aby po Rail Baltica jeździły szybkie, nocne pociągi.

Na ten moment RB Rail prowadzi analizę możliwości obsługi nocnych pociągów w ramach obsługi pasażerów na infrastrukturze o szerokości toru 1435 mm. Jak zwracają uwagę przedstawiciele RB Rail, w ostatnich latach zainteresowanie nocnymi pociągami stale wzrasta.

Przedstawiono wstępną wizję potencjału rozwoju nocnych pociągów na Rail Baltica m.in. z Tallina i Wilna do Warszawy i Berlina. Pociągi miałyby jeździć z prędkością 200 km/h.

Dodatkowo przeanalizowane zostaną możliwe rozszerzenia do Wiednia, Pragi, Budapesztu, Bratysławy i Amsterdamu, w tym z możliwymi usługami sezonowymi w kierunku zimowych destynacji, takich jak Zakopane, Poprad na Słowacji, Salzburg i Innsbruck w Austrii – powiedział Jean-Marc. Galimont , starszy ekspert operacyjny w RB Rail AS.

RB Rail oszacowało przybliżony czas podróży pociągami nocnymi, z którego wynika, że z Tallina do Warszawy będzie można dojechać w 8,5 godziny, a do Berlina w 14,5 godziny. Grupa robocza ds. pociągów nocnych ma przeanalizować aspekty handlowe, operacyjne i techniczne pociągów nocnych na Rail Baltica. Tutaj zostanie przeanalizowany również wpływ pasażerskich nocnych pociągów na te towarowe. W rozmowach uczestniczy również Międzynarodowy Związek Kolei (UIC)

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności