Strona główna » Wiadomości » Trójmiejska SKM: szybcy i widoczni

Trójmiejska SKM: szybcy i widoczni

Redakcja
Fot. S.Okoń/gdynia.pl

Trójmiejski przewoźnik kolejowy PKP SKM Sp. zoo dokona modernizacji oświetlenia w swoich pociągach zapowiada wymianę reflektorów w 16 pociągach na nowoczesne, wykonane w technologii LED. Inwestycja ma na celu poprawę widoczności po zmroku oraz zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i wobec dynamicznego rozwoju technologii, modernizacja floty pociągów staje się niezbędna dla zapewnienia wygodnego i bezpiecznego podróżowania.

PKP SKM Sp. zoo ogłosiło plany wymiany oświetlenia na technologię LED w 16 swoich pociągach, co ma kosztować firmę 673 600 zł netto. Nowe urządzenia, zaplanowane do montażu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, mają poprawić widoczność po zmroku oraz zwiększyć efektywność systemu kolejowego.

W przeszłości SKM już zainwestowała w LED-owe oświetlenie, montując je w 10 elektrycznych zespołach trakcyjnych. Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego, od grudnia ubiegłego roku, do użytku weszło również 8 nowych składów „Impuls 2”.

Przyszłość i modernizacja

Spółka nie zatrzymuje się na oświetleniu. Planowana jest również modernizacja Systemu Informacji Pasażerskiej, a w średnim terminie – dostawa kolejnych 20 nowych pojazdów aglomeracyjnych.

Jak zaznacza Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM, od 2026 roku pasażerowie będą podróżować wyłącznie nowymi lub zmodernizowanymi składami, głównie modelu EN57 AKM.

Modernizacja stanowi kluczowy element strategii przewoźników kolejowych, mając na celu nie tylko zwiększenie konkurencyjności, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x