Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Taryfa Sądecka – od dziś Koleje Małopolskie łączą siły z MPK

Taryfa Sądecka – od dziś Koleje Małopolskie łączą siły z MPK fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Dziś, 10 września 2018 r., uruchomiona została Taryfa Sądecka. To podróże pociągami Kolei Małopolskich w wybranej strefie z przesiadką na autobus MPK.

Koleje Małopolskie i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego informują, że od dziś rusza atrakcyjna Taryfa Sądecka. Bilety dostępne są w aplikacji mobilnej IMKA oraz automatach MKA, a także u sprzedawców biletów na pokładzie naszych pociągów. Oferta obejmuje bilety miesięczna oraz czasowe. To połączenie podróżowania pociągami KMŁ i MPK po gminie Nowy Sącz. Władze regionu liczą na przyjazny odbiór oferty wśród mieszkańców Sądecczyzny.

Oferta powstała dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, miasta Nowy Sącz, Powiatu Nowosądeckiego, a także okolicznych gmin: Stary Sącz, Rytro, Łącko i Podegrodzie.

To dobra odpowiedź na korki, które tworzą się przez budowę nowego mostu heleńskiego. Dzięki Taryfie Sądeckiej na jednym bilecie będzie można jeździć pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem bez problemu przesiąść się na autobus MPK i dojechać do wybranego miejsca w Nowy Sączu lub w gminie pojazdami sądeckiego MPK. Bilety z Taryfy Sądeckiej będzie można kupić w bezpłatnej aplikacji mobilnej iMKA, w automatach MKA, a także w kasach. Dostępne będą zarówno bilety miesięczne, jak i czasowe (60, 90 i 120-minutowe).

Jestem pewien, że Taryfa Sądecka świetnie się sprawdzi na Sądecczyźnie. Podobne rozwiązania testujemy już od jakiegoś czasu na Podhalu w ramach tzw. Taryfy Podhalańskiej, która umożliwia podróżowanie nie tylko pociągami pomiędzy Nowy Targiem i Zakopanem, ale też korzystanie z komunikacji miejskiej w tych miastach.– wyjaśnia Leszek Zegzda, dodając, że w przyszłości samorząd województwa małopolskiego chciałby stworzyć zintegrowaną taryfę dla całej Małopolski. Trwają już przygotowania do opracowania wstępnej koncepcji takiego wspólnego biletu.

Szczegóły i cennik znajdują się na stronie UM Województwa Małopolskiego.