Strona główna » Wiadomości » Szczecińska Kolej Metropolitalna: „Otrzymaliśmy oficjalnie zatwierdzoną listę nazw przystanków”

Szczecińska Kolej Metropolitalna: „Otrzymaliśmy oficjalnie zatwierdzoną listę nazw przystanków”

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. Szczecińska Kolej Metropolitalna

Szczecińska Kolej Metropolitalna opublikowała oficjalnie zatwierdzoną listę nazw przystanków. Celem projektu jest utworzenie głównej osi transportu publicznego z wykorzystaniem istniejących linii kolejowych- przypomina portal inforail.

SKM ma być głównym środkiem dowozowym do większych miast, spajającym cały obszar.

Utworzenie węzłów przesiadkowych, łączących różne gałęzie transportu z odpowiednią infrastrukturą towarzyszącą, zwiększy rolę transportu publicznego w relacji do transportu indywidualnego. Projekt ma zwiększyć ilość pasażerów kolei miejskiej na obszarze aglomeracji i przyczynić się do zmniejszenia ruchu samochodowego w tym obszarze- czytamy na portalu.

Projekt zlokalizowany w woj. zachodniopomorskim na terenie gmin: Miasto Szczecin, Miasto Stargard, Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Police i Gmina Stargard, dotyczy utworzenia sieci SKM na istniejących liniach kolejowych: nr 351 na odc. Stargard – Szczecin Główny, nr 273 na odc. Gryfino – Szczecin Główny, nr 401 Szczecin – Goleniów z odgałęzieniem na LK 402 i 434 do PL Szczecin Goleniów, nr 406 z jej mod. na odcinku Szczecin – Police z budową drugiego toru na odc. Szczecin Główny-Szczecin Turzyn.

Planowana jest przebudowa lub modernizacja linii kolejowych o dł. 23,75 km, budowa zintegrowanych węzłów i przystanków z parkingami P&R i B&R (windy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych) i urządzeniami dot. integracji transportu (biletomaty/kasowniki). Każdy przystanek objęty projektem będzie dostępny dla osób o ograniczone mobilności- czytamy.

Fot. Szczecińska Kolej Metropolitalna

Fot. Szczecińska Kolej Metropolitalna

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x