NaKolei.pl Wiadomości Słup trakcyjny przewrócił się na pociąg pasażerski w Chorzowie

Słup trakcyjny przewrócił się na pociąg pasażerski w Chorzowie

Mateusz Marczewski
Źródło: PAP/Andrzej Grygiel

W poniedziałek wieczorem między stacjami Chorzów Miasto a Chorzów Batory na pasażerski pociąg relacji Tarnowskie Góry-Katowice przewrócił się słup trakcyjny. Pasażerom ani maszyniście nie stała się żadna krzywda. 

„W rejonie ulicy Poznańskiej na pasażerski pociąg relacji Tarnowskie Góry-Katowice przewróciła się trakcja kolejowa. Doszło do zablokowania torowiska w obu kierunkach. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu działają już służby. Z informacji, które otrzymujemy, wynika, że pasażerom zostanie podstawiony zastępczy autobusowy” – poinformowali przedstawiciele samorządu Chorzowa.

Pasażerowie pociągu, na który przewrócił się słup, dotarli bezpiecznie autobusem do Katowic. Jak wynika z informacji Kolei Śląskich, opóźnienia, spowodowane wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej między Bytomiem a Chorzowem Batorym, dotknęły m.in. wieczorne pociągi relacji Lubliniec-Katowice i Katowice-Lubliniec, Oświęcim–Lubliniec, Katowice-Kluczbork, Kluczbork-Katowice i Tarnowskie Góry-Katowice. Opóźnienia niektórych pociągów sięgnęły nawet 80 minut. Niektóre z nich skierowano okrężną drogą przez Gliwice. Na miejscu wypadku pracują służby kolejowe i energetyczne. Na razie nie wiadomo, kiedy ruch pociągów na tym odcinku zostanie przywrócony.

Fot. Policja Śląska/Chorzów

Złodzieje sieci trakcyjnej i silny wiatr

W niedzielę Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące wiatru, obowiązujące w poniedziałek do późnego wieczoru. Prognozowano wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km/h. Według dzisiejszych informacji udzielonych przez służby wojewody śląskiego to jednak nie silny wiatr zawinił jak wcześniej informowano, ale złodzieje: „na skutek próby kradzieży trakcji elektrycznej [sieci trakcyjnej przyp. red.] doszło do jej zerwania i przechylenia słupów trakcyjnych”.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności