Wiadomości

Śledztwo CBA wobec firm związanych z koleją. Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty w firmach serwisowych tabor [AKTUALIZACJA]

Śledztwo CBA wobec firm związanych z koleją. Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty w firmach serwisowych tabor [AKTUALIZACJA] fot. CBA

W kilkunastu miejscach w całej Polsce funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumenty i sprzęt elektroniczny w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Funkcjonariusze bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przy współudziale agentów  z innych delegatur Biura, prowadzą dzisiaj na terenie kilku województw przeszukania i zatrzymania rzeczy w firmach zajmujących się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów, w tym, m.in. silników i skrzyni biegów. Firmy te świadczą usługi dla przewoźników kolejowych z terenu niemal całej Polski.

Ponadto, dokumentacja zabezpieczana jest w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 lokalizacjach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni i Zielonej Górze.

Czynności  realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Agenci zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym  Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

AKTUALIZACJA

Prawdopodobnie sprawa dotyczy firmy z okolic Bydgoszczy: Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski, która m.in. w 2019 roku ASO miała zająć się kompleksową naprawą podlaskich autobusów szynowych, które eksploatować miało POLREGIO.