NaKolei.pl OpinieDziałania Siemens TRAKO 2017: Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie

Siemens TRAKO 2017: Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie

Redakcja

Czas na podsumowania po Targach Kolejowych TRAKO 2017. Wśród spółek, które mogły pochwalić się swoimi dotychczasowymi sukcesami był Siemens.

Siemens podczas Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 mógł zaprezentować się z jak najlepszej strony. I Spółka zrobiła to naprawdę na wysokim poziomie. Prócz atrakcyjnego stanowiska wystawionego w hali głównej Siemens zaprezentował m.in. swoją wielosystemową lokomotywę Vectron.

Na stoisku Siemensa wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami Spółki, m.in. tymi w zakresie platform kolejowych (Vectron, Mireo, Avenio, Inspiro), automatyki kolejowej (symulator ETCS, urządzania pokładowe, GSM-R, CabRadio) oraz serwisu (koncepcja Railigent). Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających wystawców.

Siemens otrzymała podczas Targów TRAKO 2017 dwa szczególne wyróżnienia: wyróżnienie „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie” (konkurs organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego i ASTE Sp. z o.o.) oraz „Lokomotywę Rynku Kolejowego” za innowacyjne podeście w produkcji taboru.

Nagrody są jak najbardziej adekwatne do osiągnięć Spółki. Siemens, jak zaznaczyła Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w Siemens Polska, skupia się na nowoczesnych, ale równocześnie przyjaznych środowisku pojazdach, które charakteryzują się energooszczędnością i niskoemisyjnością na poziomie produkcji i użytkowania. – Jako producent taboru kolejowego mamy we krwi społeczną odpowiedzialność biznesu. – dodaje.

Targi TRAKO 2017 to również konferencje, debaty i spotkania branżowe. Reprezentanci Siemensa w charakterze ekspertów uczestniczyli m.in. w panelu dyskusyjnym dot. zrównoważonego rozwoju na kolei (organizator Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i DB Cargo), debacie na temat innowacyjności w kontekście prawa przetargowego (organizator Klaster „Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0”, „Blue Ocean” Business Consulting, Centrum Rozwoju Transportu) i w panelu poświęconym odbudowie szkolnictwa zawodowego na kolei.

Siemens był również organizatorem spotkania prezentującego raport „Transformacja cyfrowa kolei” przygotowanego przez SGH, przy współpracy z Siemensem oraz Fundacją ProKolej (odnośnik do Raportu).

Oto film podsumowujący udział Siemensa na Targach TRAKO 2017:

źródło: materiały prasowe Siemens

Dodatkowe informacje  na www.mobility.siemens.pl.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności