Kolej na świecie Wiadomości

Prawdziwa gratka dla miłośników kolei! Ekscytująca wystawa LEGO w Muzeum Canterbury

Prawdziwa gratka dla miłośników kolei! Ekscytująca wystawa LEGO w Muzeum Canterbury Fot. Canterburymuseums.co.uk

W Canterbury Museums & Galleries w Wielkiej Brytanii otworzono w sobotę ogromną wystawę LEGO,  zatytułowaną “Bricks Britannia”. Znajduje się na niej ośmiometrowy model “Latającego Szkota”- donosi Kent Live News.

Historia Wielkiej Brytanii w klockach LEGO zawiera 30 oszałamiających modeli zbudowanych przez Bright Bricks, wiodącą firmę produkującą cegły LEGO.

Być może najbardziej ekscytujący będzie pokaz zatrzymania ośmiometrowego modelu Latającego Szkota, najsłynniejszej lokomotywy parowej na świecie, z efektami świetlnymi, dźwiękowymi i dymnymi- czytamy na stronie Canterbury Museums & Galleries.

Placówka dodaje, że inne ważne momenty z historii Wielkiej Brytanii, od epoki kamienia aż po XXI wiek, zostały zaprezentowane w podobnej, ekscytującej formie na tej ciekawej, interaktywnej wystawie.

Będzie także niepowtarzalna okazja, aby zanurkować i dać się ponieść wyobraźni w 70 000 klockach LEGO Brick Pit. Korzystanie z ponad 150 000 klocków LEGO to obowiązkowa wystawa dla całej rodziny i prawdziwa gratka dla fanów klocków LEGO- stwierdził rzecznik wystawy, która potrwa do 24 lutego.