Infrastruktura Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Pracownicy Budimeksu przy modernizacji LK7 uratowali życie dwójki pasażerów płonącego samochodu

Pracownicy Budimeksu przy modernizacji LK7 uratowali życie dwójki pasażerów płonącego samochodu Fot. Budimex

Pracownicy firmy Budimex, która jest wykonawcą modernizacji linii kolejowej nr 7 uratowali życie dwójki pasażerów płonącego samochodu.

W ubiegły wtorek, 15 września na drodze łączącej zakład Azoty Puławy z Drogą Wojewódzką 801 samochód osobowy uderzył w drzewo, przewrócił się na bok i stanął w płomieniach. Leżące na boku auto wbite w drzewo zauważyli pracownicy Budimeksu, którzy pracowali przy budowie linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin.

Rafał Śmietanka (brygadzista drogowy) i Krzysztof Jaworski (młodszy pracownik drogowy), a także operator koparki z firmy zewnętrznej natychmiast ruszyli z pomocą. Cała trójka wkroczyła do akcji i rozpoczęła gaszenie płonącego pojazdu za pomocą gaśnic i piasku. Niezwłocznie wyciągnęli osoby podróżujące tym autem i wezwali niezbędne służby – straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję.

Choć samochód spłonął doszczętnie to życiu poszkodowanych w tym zdarzeniu nie zagraża niebezpieczeństwo – oczywiście dzięki bohaterskiemu czynowi pracowników, pracujących przy modernizacji linii kolejowej.

Jak podaje Budimex: Pracownicy zostaną nagrodzeni finansowo za uratowanie życia dwóm osobom.

Dzień Budowlańca

W dni dzisiejszym, 25 września obchodzimy Dzień Budowlańca. Z tego powodu chcielibyśmy złożyć bohaterskim pracownikom, ale i wszystkim Budowlańcom samych sukcesów w zawodzie, wygranych przetargów oraz spełnienia w życiu prywatnym.