Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Poznań Główny – punkt informacji kolejowej już dostępny dla pasażerów

Poznań Główny – punkt informacji kolejowej już dostępny dla pasażerów fot. PKP S.A.

PKP S.A. we współpracy z Kolejami Wielkopolskimi, Przewozami Regionalnymi oraz PKP Intercity zainicjowała powstanie kompleksowego punktu zintegrowanej informacji dla pasażerów. Punkt znajduje się na Dworcu Głównym w Poznaniu.

W informację kolejową przekształcono dotychczasowy InfoDworzec. Prócz informacji o usługach, punktach handlowych oraz transporcie miejskim w Poznaniu, będzie można dostać informacje na temat rozkładów jazdy pociągów. Dodatkowo będzie to miejsce uzyskania informacji o alternatywnych połączeniach.

Poznański system informacyjny to wersja testowa – niebawem inne duże dworce w Polsce będą miały takie punkty w halach głównych.  Informacja kolejowa może być – na bazie doświadczeń zagranicznych – rozszerzona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (ma to być omawiane z organizacjami społecznymi). Są również plany wdrożenia usługi tłumacza języka migowego on-line na największych dworcach.

Punkt informacji kolejowej w Poznaniu jest otwarty od poniedziałku do niedzieli od 7:00 do 21:00. Pod koniec miesiące PKP S.A. planuje spotkane z najwiekszymi przewoźnikami pasażerskimi w Polsce, by omówić powstawanie w przyszłości kolejnych punktów.