NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Poważny wypadek tramwajów w Poznaniu. 14 osób rannych, jedna ciężko

Poważny wypadek tramwajów w Poznaniu. 14 osób rannych, jedna ciężko

Redakcja

W Poznaniu doszło do wykolejenia tramwaju, a następnie zderzenia z drugim nadjeżdżający z przeciwka. 14 osób zostało rannych, jedna ciężko.

W środę (8 czerwca br.) na ul. Hetmańskiej w Poznaniu doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 1 i jego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka tramwajem linii 10.  Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowanych zostało 14 osób, obrażenia jednej określone zostały jako poważne. Przyczyny i okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca br., po godzinie 11.00, na ul. Hetmańskiej. W obu tramwajach w momencie zdarzenia było około 60 pasażerów.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze oraz służby techniczne MPK Poznań. Okoliczności wypadku są drobiazgowo wyjaśniane. MPK Poznań na bieżąco współpracuje ze śledczymi, aby jednoznacznie wyjaśnić, co było przyczyną wykolejenia.

MPK Poznań jest również w kontakcie z ubezpieczycielem. Poszkodowani (albo ich bliscy) mogą pobrać ze strony Kontakt formularz – wniosek o odszkodowanie, wypełnić go i przesłać na adres e mail: kancelaria@mpk.poznan.pl bądź pocztą na adres Spółki, ewentualnie dostarczyć do siedziby przy ul. Głogowskiej 131/133 w Poznaniu – informuje MPK.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności