Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD

Poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD Fot. NaKolei.pl

W okolicach przystanku Warszawa Zachodnia WKD od godz. 13:40 na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej występują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Spowodowane są awarią sieci trakcyjnej.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. poinformowała, że w związku z awarią sieci trakcyjnej nad torem nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) w okolicach przystanku Warszawa Zachodnia WKD od godz. 13:40 na linii WKD występują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów.

 

Do czasu wykonania czynności konserwacyjnych w sieci trakcyjnej w miejscu awarii zostaje wstrzymany ruch pociągów po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. Na wymienionym szlaku ruch pociągów będzie się odbywać dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 2 z częstotliwością kursowania w jednym kierunku co ok. 70 minut.

Aktualnie wszystkie pociągi znajdujące się na torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) szlaku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD będą kontynuować przejazd w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD, a następnie po zmianie kierunku ruchu z uwagi na ograniczoną przepustowość ww. stacji będą realizować przejazd w kierunku stacji Komorów po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy).

Najbliższy odjazd pociągu ze stacji Komorów w kierunku Warszawy po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) przewidywany jest ok. godz. 15:00.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o honorowaniu wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach spółki Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki.

O 14:20 WKD zaktualizowało informację: o rozpoczęciu naprawy sieci trakcyjnej. Przewidywany czas naprawy to ok. 2,5 godziny.