Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Tabor

Poszukiwane imię dla pociągu, który będzie jeździł na trasie Kraków-Zakopane

Poszukiwane imię dla pociągu, który będzie jeździł na trasie Kraków-Zakopane fot. naKolei.pl

Koleje Małopolskie zapowiadają powrót pociągu na trasie Kraków-Zakopane. A skład musi mieć imię, Przewoźnik czeka na propozycje podróżnych.

Propozycje na imię pociągu Kolei Małopolskich, który wróci na trasę Kraków-Zakopane można składać na facebookowej stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Nazwa ma nawiązywać do postaci, rzeczy lub zjawiska związanego z Podhalem. Może to być np. poeta, sportowiec czy postać historyczna.

Jak zapowiada UM w II połowie przyszłego roku tabor kolejowy Małopolski uzupełnią 4 nowe pociągi. Będą spełniały oczekiwania regionalnych pasażerów, którzy mogli wskazać w przeprowadzanej sondzie jak składy powinny zostać unowocześnione. Pociągi będą posiadały m.in. klimatyzację i wifi.

Imię, które zostanie wyłonione spośród propozycji internautów zostanie nadane pociągowi weekendowemu, który będzie kursował na trasie Kraków-Zakopane. Na trasie pojawi się już 30 czerwca.

Bardzo wazna informacja dla podróżujących na trasie Nowy Targ-Zakopane. Od 27 kwietnia będą mogli skorzystać z 30 kursów dziennie na tej właśnie trasie. A to w ramach Podhalańskiej Kolej Regionalnej. Więcej szczegółów na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.