NaKolei.pl Wiadomości POLREGIO wśród laureatów Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich

POLREGIO wśród laureatów Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich

MM
fot. TT POLREGIO

Decyzją Kapituły Nagrody i internautów 26 osób, firm i instytucji zostało w piątek wyróżnionych Nagrodą BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich. Złoty BohaterON Publiczności w dziedzinie „Firma” trafił do POLREGIO.

W piątkowy wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się gala Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: powstańcy warszawscy, członkowie Kapituły Nagrody i Komitetu Honorowego kampanii, przedstawiciele partnerów, rządu, instytucji, firm i ambasadorów projektu.

Celem ustanowionej w 2019 r. nagrody, jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną, a także – od tego roku – „współczesny wyraz patriotyzmu” i wcielania w życie wartości tak ważnych dla powstańców warszawskich.

W tym roku oceniane były działania z okresu od 1 sierpnia 2021 r. do 31 lipca 2022 r. Laureatów w każdej z siedmiu kategorii – instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz – wybierała Kapituła Nagrody złożona z powstańców warszawskich, przedstawicieli polskiego rządu, biznesu, historyków i ambasadorów kampanii „BohaterON – włącz historię”. Przyznane zostały Złote, Srebrne i Brązowe BohaterON-y. Internauci w głosowaniu online od 21 października do 4 listopada w każdej kategorii przyznawali również Złote BohaterON-y Publiczności.

W dziedzinie „firma” nagrodzeni zostali: Złotym BohaterON-em – Poczta Polska; Srebrnym – Spółka Tarczyński; Brązowym – Grupa Arche. Złoty BohaterON Publiczności trafił do Spółki POLREGIO.

POLREGIO już kolejny raz wspiera akcję BohaterON jako partner strategiczny.

Kampania BohaterON wspiera wartości bliskie kolejarzom – służbę na rzecz społeczności, na rzecz Państwa i patriotyzm. Jestem dumny z pracowników POLREGIO, którzy w godzinie próby, kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, potwierdzili czynem wierność tym zasadom – mówił Prezes Zarządu POLREGIO, Artur Martyniuk, podkreślając, jak ważne jest zarówno pielęgnowanie pamięci o bohaterach, jak i realne działania tu i teraz.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności