NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie POLREGIO rozpoczyna codzienne kursy do Zatora. Będzie pociąg „Energylandia BIS”

POLREGIO rozpoczyna codzienne kursy do Zatora. Będzie pociąg „Energylandia BIS”

Redakcja
Papieski EN61 skierowany w 2021 r. do obsługi pociągu "Energylandia". Fot. Leszek Matula

POLREGIO 1 maja przywróciło połączenie z Krakowa do Zatora, czyli miejscowości częstych podróży osób głodnych wrażeń, którzy udają się do Energylandii. W sierpniu przewoźnik uruchomi pociąg „Energylandia BIS”

Pociągi z Krakowa do Zatora wróciły wraz z początkiem maja. Dotychczas były to pociągi weekendowe, albo tak jak obecnie jeżdżący od wczoraj, tj. 16 czerwca do 19 czerwca (z uwagi na długi weekend). Jednak teraz, od 24 czerwca br. pociągi superREGIO z Karkowa do Zatora będą jeździć codziennie.

Połączenia superREGIO są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Pociągi superREGIO (sR) łączą ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Ta kategoria pociągów została uruchomiona w Małopolsce na linii Kraków – Zator.Wyznacznikiem superREGIO jest m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i konkurencyjne ceny biletów – informuje przewoźnik.

Kraków Główny – Zator – Kraków Główny

Do stacji Zator dojeżdżamy bezpośrednio z Krakowa Głównego. Pociąg „Energylandia pokonuje całą trasę w niecałą godzinę. Pociąg na trasie zatrzymuje się na stacjach i przystankach: Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki, Kraków Sanktuarium, Skawina. Od 24 czerwca będzie to połączenie uruchamiane codziennie.

Co więcej, w drugim miesiącu wakacyjnym w terminie od 1 do 31 sierpnia 2022 r. zaplanowano uruchomienie drugiej pary pociągu o nazwie „Energylandia BIS”. Jest to nic innego jak bliźniacze połączenie uruchamiane również każdego dnia, w podobnych godzinach:

  • Pociąg „Energylandia” odjedzie z Krakowa Głównego o godzinie 8:18, natomiast „Energylandia BIS” o godzinie 9:31
  • W drogę powrotną pociąg „Energylandia” (od 25 czerwca do końca sierpnia) wyruszy z Zatora o godzinie 20:36, a „Energylandia BIS” o godzinie 20:09.

Takie godziny odjazdów związane są z charakterem atrakcji w Zatorze. Odwiedzający Energylandię spędzają tam cały dzień, by wrócić np. do Krakowa dopiero na wieczór.

Cena biletu normalnego na połączenie wg oferty „Połączenie w Dobrej Cenie” wynosi 14,00 zł, a biletu szkolnego 8,82 zł. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności