Ekonomia i rynek Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

W POLREGIO za bilet zapłacisz również kartą

W POLREGIO za bilet zapłacisz również kartą fot. POLREGIO

TK Telekom i S&T Services dostarczą Przewozom Regionalnym prawie 1800 mobilnych terminali płatniczych dla obsługi pociągów Polregio. To umożliwi płacenie kartą za bilet u konduktora.

O zawarciu kontraktu z POLREGIO o wartości ponad 15 mln złotych (wraz z trzyletnim serwisem) poinformowała Grupa Nietia, która jest właścicielem TK Telekom. – Razem z naszym partnerem, spółką S&T Service, przygotowaliśmy dla Przewozów Regionalnych najlepszy produkt, jaki obecnie jest dostępny na rynku. Wdrożenie nastąpi już za sześć miesięcy, dzięki czemu jeszcze w tym roku pasażerowie Przewozów Regionalnych będą mogli wygodnie zapłacić kartą za przejazd – zapewnia Bogusław Kowalski, Prezes TK Telekom.

Konsorcjum dostarczy po 1780 sztuk terminali i drukarek, 1980 akumulatorów zapasowych i ładowarek sieciowych, stacje dokujące i karty pamięci oraz 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu, a także szereg drobnych akcesoriów (futerały, folie ochronne, rysiki, smycze).

Terminale posiadają system Android oraz możliwość odczytu kodów kreskowych, kodów QR i kart elektronicznych. Dzięki zaawansowanej platformie sprzętowej będzie można testować integrację rozwiązań, takich jak dynamiczna informacja pasażerska, programy lojalnościowe, czy teczka konduktora.

Informacja o zakupie terminali płatniczych na pewno ucieszy pasażerów. Wiele osób przyzwyczaiło się do dokonywania transakcji bezgotówkowych, nawet o niewielkiej wartości. Chcieliby też w ten sposób płacić za bilet w pociągu. Zwłaszcza, że zazwyczaj cena biletu jednorazowego jest niższa niż 50 złotych. Można więc będzie zapłacić za niego również zbliżeniowo bez konieczności wbijania kodu PIN.