Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają do Bielawy po 42 latach

Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają do Bielawy po 42 latach Fot. Koleje Dolnośląskie

Od 15 grudnia mieszkańcy Bielawy mogą pociągiem dojechać do Legnicy i Wrocławia. Kolej powraca do miasta po 42 latach. Koleje Dolnośląskie przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów, dzięki której bilet „tam i z powrotem” z Bielawy do stolicy Dolnego Śląska będzie kosztował zaledwie 10 zł.

Przejęta od PKP PLK linia Dzierżoniów Śląski – Bielawa została reaktywowana dzięki środkom Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W niespełna rok od przejęcia linii, za łączną kwotę 15 mln złotych zrewitalizowano 6 km trasy kolejowej, przebudowano cztery przejazdy, na których zamontowano urządzenia sygnalizacyjne oraz zmodernizowano trzy przystanki, które będą służyły pasażerom.

Chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z nowego połączenia, dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną. Do końca roku pasażerowie będą mogli podróżować do Wrocławia jedynie za 10 złotych. – dodał Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby skorzystać z promocji „Kolej dla Bielawy”, jest kupienie biletu u drużyny konduktorskiej i rozpoczęcie podróży na stacji Bielawa Zachodnia.

W związku z uruchomieniem nowej trasy Koleje Dolnośląskie wraz z Miastem Bielawa oraz OKiS Wrocław zorganizowały dla mieszkańców wydarzenie muzyczno-teatralne pod nazwą „Kolej dla Bielawy”. W sobotę na peronie stacji Bielawa Zachodnia wystąpił Teatr Prawdziwy, a uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przejazdu zabytkową drezyną.

W niedzielę, burmistrz Bielawy, Andrzej Hordyj wraz z przedstawicielami samorządu województwa uroczyście świętował otwarcie wyremontowanej linii do Bielawy.

Na przykładzie Bielawy, pokazujemy, że można skutecznie walczyć z wykluczeniem transportowym w regionie, które trwało latami – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.Fot. Koleje Dolnośląskie – Mieszkańcy Bielawy zyskują możliwość szybkiej i komfortowej podróży do pracy czy szkoły – dodał Myrda.

Realizowane przez samorząd województwa dolnośląskiego remonty, pozwoliły na uruchomienie przez Koleje Dolnośląskie w 2019 roku połączeń, m.in. do Lubina, Krotoszyna, Głogowa i Bielawy. W sumie województwo przejęło już ponad 20 linii o łącznej długości ponad 400 km.