Działania Przewozy pasażerskie Wiadomości

Codzienne pociągi wrócą na trasę między Słupskiem a Ustką. Do końca roku pojedziemy EN57 bezpłatnie

Codzienne pociągi wrócą na trasę między Słupskiem a Ustką. Do końca roku pojedziemy EN57 bezpłatnie fot. PKP PLK S.A.

Od 15 grudnia, wrócą całoroczne połączenia na trasę między Słupskiem a Ustką. Do końca roku przejazdy będą darmowe. Później koszt biletu wyniesie 5 zł i będzie konkurentem względem połączeń autobusowych.

 

 

 

 

 

Pomimo niezakończonych jeszcze prac inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę linii kolejowej Polskie Linie Kolejowe S.A., od dnia 15 grudnia 2019 roku w relacji Słupsk – Ustka będzie kursować 14 pociągów w dni robocze oraz 14 pociągów w relacji Ustka – Słupsk – informuje Dorota Patzer, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. – W soboty i niedziele będzie to po 13 pociągów w każdym kierunku.

Na razie, przewozy będą obsługiwane przez elektryczny zespół trakcyjny serii EN57 . Później jego miejsce ma zająć nowoczesny lub zmodernizowany skład. Docelowo, czyli po zakończeniu rewitalizacji linii 405 prędkość na trasie sięgnie 100 km/h.

Urząd informuje, że od połowy przyszłego miesiąca do końca roku przejazdy pociągami w tej relacji odbywać się będą bezpłatnie. Natomiast od Nowego Roku jednorazowa podróż kosztować ma 5 zł. To mniej niż obecnie płaci się za przejazd autobusem. Konkurencyjnie zapowiadają się też ceny biletów miesięcznych. W przypadku osoby dorosłej i podróży autobusem to ponad 250 zł. Miesięczny na pociąg wyniesie 178 zł.

Od 15 grudnia na trasę między Słupskiem a Ustką wyjadą pociągi finansowane przez Urząd Marszałkowski. Do końca roku przejazdy mają być darmowe. Później koszt biletu będzie konkurencyjny względem połączeń autobusowych i wyniesie 5 zł.

 

 

Źródło: ustka.naszemiasto.pl