Strona główna » Wiadomości » PLK: Na Rail Baltica podróże z nowych peronów

PLK: Na Rail Baltica podróże z nowych peronów

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. PKP PLK

Podróżni na trasie Sadowne – Czyżew, na linii z Warszawy do Białegostoku, korzystają  z nowych peronów. Nowe obiekty, to jeden z efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Rail Baltica- informuje przewoźnik. 

Projekt na odcinku Sadowne – Czyżew współfinansowany ze środków unijnych CEF „łącząc Europę” o wartości 569 mln zł.

Nowe perony na stacjach Sadowne i Małkinia oraz w miejscowościach Prostyń, Zaręby Kościelne, Kietlanka i Szulborze Wielkie są komfortowo wyposażone, gwarantują lepszą obsługę pasażerów. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Na peronach zamontowano nowe funkcjonalne oświetlenie, ławki i wiaty. Jest lepsza informacja: gabloty  z rozkładami jazdy, nagłośnienie, zegary. Wszystkie obiekty dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się- czytamy w komunikacie.

Dzięki zakończonej już, wartej ponad 1,5 mld zł modernizacji na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Sadowne) pociągi kursują po nowych torach a pasażerowie zyskali oczekiwany standard obsługi na 4 stacjach i 16 przystankach. Mieszkańcy korzystają też z 8 nowych przejść podziemnych. PLK ogłosi też przetarg na przebudowę ostatniego odcinka trasy łączącej stolice Mazowsza i Podlasia.

 

Podobne artykuły