Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

PKP Polskie Linie Kolejowe korygują rozkład jazdy na wakacje

PKP Polskie Linie Kolejowe korygują rozkład jazdy na wakacje Fot. PKP PLK

PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. zależy na tym, aby podróżni otrzymali na wakacje realny rozkład jazdy. Zarządca infrastruktury, po informacjach z placów budów oraz analizie danych, dotyczących możliwości sprawnej realizacji „wakacyjnego” rozkładu jazdy (obowiązującego od 9 czerwca do 31 sierpnia), podjął decyzję o zweryfikowaniu i ponownej konstrukcji rozkładu na niektórych liniach- informuje spółka.

Przewoźnicy na koniec kwietnia otrzymali informację o potrzebie ponownej konstrukcji rozkładu na wybranych liniach.

Dla większości linii termin zarządzenia „wakacyjnego” rozkładu jazdy planowany na 30 kwietnia został utrzymany i wprowadzony. Przewoźnicy otrzymali szczegółowe informacje, dla których linii termin przygotowania rozkładu został przesunięty z 30 kwietnia do 17 maja. Ustalono, że już w trakcie konstrukcji rozkładu zmiany będą uwzględniane, tak by maksymalnie ograniczyć czas przesunięcia rezerwacji biletów- czytamy w komunikacie.

Przy realizowanych obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycjach o wartości prawie 70 mld zł, zmiany na jednej linii łączą się niejednokrotnie z koniecznością zmian harmonogramu prac na innych liniach.

Przygotowanie rozkładu wymaga opracowania tras dla kilku tysięcy pociągów dalekobieżnych i regionalnych, których relacje wzajemnie się przenikają. Realizowane projekty realnie zwiększą możliwości kolei. Dzięki wykonywanym obecnie pracom w czerwcu pociągiem pojedziemy do Lubina, a także przez estakadę w Gorzowie Wielkopolskim. Pociągi wrócą na trasę Poznań – Warszawa przez Konin. Dziesiątki przystanków i stacji zyskuje oczekiwany przez pasażerów standard obsługi. Zwiększa się także poziom bezpieczeństwa dzięki bezkolizyjnym skrzyżowaniom i nowym urządzeniom na przejazdach kolejowo-drogowych- informują PKP PLK.