NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP Intercity z przetargiem na 10 lekkich lokomotyw manewrowych

PKP Intercity z przetargiem na 10 lekkich lokomotyw manewrowych

Redakcja
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity ponownie ogłosiły przetarg na dostawę 10 lekkich spalinowych lokomotyw manewrowych.

 

Przedmiotem zamówienia jest także przeszkolenie osób wskazanych przez przewoźnika w zakresie ich obsługi oraz dostawa wyprawki.

Wszystkie lokomotywy, zgodnie z wytycznymi przewoźnika mają być pojazdami fabrycznie nowymi tj. zbudowanymi z fabrycznie nowych elementów, zespołów, podzespołów i części, dotychczas nie eksploatowanych. W ramach zamówienie konieczne będzie również udzielenie gwarancji jakości na każdy z pojazdów (ich poszczególne elementy), ich oprogramowanie oraz sporządzoną dokumentację, a także rękojmi na każdy pojazd, na okres co najmniej 48 miesięcy.

W całym okresie gwarancji wymagane będzie ponadto dotrzymanie minimalnego średniego współczynnika dostępności wszystkich dostarczonych pojazdów w każdym kwartale kalendarzowym na poziomie co najmniej 90 %.

Oferty w przetargu można składać do 22 stycznia 2020 roku.

Będą one oceniane według następujących kryteriów: okres gwarancji i rękojmi – Waga: 15; dodatkowe walory techniczne – Waga: 15; wartość współczynnika dostępności technicznej – Waga: 10 oraz cena – Waga: 60.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie do 24 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia (zawarcia umowy), przy czym dostawa pierwszego z pojazdów powinna odbyć się w terminie do 18 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia (zawarcia umowy).

Od potencjalnych wykonawców wymagane jest doświadczenie. Każdy składający ofertę podmiot  będzie musiał wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał naprawę (naprawy) lub dostawę (dostawy) lub modernizację/modernizacje łącznie nie mniej niż 3 pojazdów trakcyjnych.

Ogłoszony 18 grudnia 2019 roku przetarg to już  drugie podejście do zakupu lekkich lokomotyw manewrowych. W poprzednim przetargu PKP Intercity otrzymało tylko ofertę złożoną przez czeską firmę CZLoco. Okazała się ona jednak zbyt wygórowana. Czesi za dostawę 10 lokomotyw oczekiwali 83.502.585,00 zł netto czyli 8.296.750,00 zł netto za jeden pojazd. To znacznie przekroczyło szacunki zamawiającego, stąd powtórka przetargu.

Przypomnijmy, że PKP Intercity w grudniu podpisały z Fabryką Pojazdów Szynowych umowę na modernizację 13 lokomotyw manewrowych serii SM42. Więcej informacji w artykule.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności