Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Tabor

Piękny Pociąg Papieski na trasie Bydgoszcz-Toruń

Piękny Pociąg Papieski na trasie Bydgoszcz-Toruń fot. POLREGIO

Mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego mogli dziś przejechać wyjątkowym składem na trasie Bydgoszcz-Toruń. Pociąg Papieski ponownie pojawił się na regionalnych torach.

Pociąg Papieski zawitał ponownie do woj. kujawsko-pomorskiego. Mieszkańcy regionu mogli dziś uczestniczyć w specjalnym przejeździe składem na trasie Bydgoszcz-Toruń. Wnętrze jak i jego malatura robią bardzo dobre wrażenie. Mogli się o tym przekonać w pierwszej kolejności mieszkańcy Torunia. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Polsce.

Pociąg Papieski mieści 152 miejsca siedzące plus 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Jest to komfortowy, nowoczesny środek transportu, z przyjemną dla oka kolorystyką. Pojazd jest klimatyzowany.

fot. POLREGIO
NaKolei.pl - Piękny Pociąg Papieski na trasie Bydgoszcz-Toruń
fot. POLREGIO
fot. POLREGIO

Wewnątrz pojazdu znalazła się wystawa zdjęć Adama Bujaka. Uwieczniał on ważne momenty pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Zwiedzanie składu było możliwe podczas 1,5 h postoju na stacji Toruń Główny. Pociąg papieski ruszył do Bydgoszczy i po upływie godzinnej przerwy ruszył z powrotem do stolicy województwa. W czasie podróży możliwe było oglądanie zdjęć, filmów i audycji o Świętym.

Jak zaznaczył prezes Przewozów Regionalnych, Krzysztof Zgorzelski, Św. Jan Paweł II jest oficjalnym patronem regionu kujawsko-pomorskiego. Dla mieszkańców województwa 7 czerwca jest wyjątkowym dniem. Trwają obchody Dni Województwa Kujawsko-Pomorskiego. A ten niecodzienny pociąg, obsługujący tylko połączenia okazjonalne, był wyjątkowym powodem do radości w czasie świętowania.