Kadry i ludzie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Pasażer i konduktorka POLREGIO uratowali życie młodego mężczyzny

Pasażer i konduktorka POLREGIO uratowali życie młodego mężczyzny Mat/. FB / Mieczysław Struk

Na przystanku Gdańsk Port Lotniczy doszło do wyjątkowo poruszającego zdarzenia. Młody mężczyzna idąc peronem nagle przewrócił się i nie dawał oznak życia. Z pomocą ruszył inny pasażer oraz konduktorka składu POLREGIO.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26 stycznia 2021 r.) chwilę po godzinie 15:00, na przystanku Gdańsk Port Lotniczy. Młody mężczyzna idąc peronem nagle przewrócił się, nie dając oznak życia. Z pomocą natychmiast ruszył podróżny, który widział upadek mężczyzny, a chwilę potem pani kierownik pociągu POLREGIO.

Kierowniczka składu, Pani Anna natychmiast zdecydowała o zastosowaniu defibrylatora AED, który znajdował się w wyposażeniu pociągu. Niedługo potem mężczyzną zajęło się pogotowie ratunkowe.

Marszałek Województwa Pomorskie zarówno Świadkowi oraz Pani Annie, kierowniczce pociągu złożył podziękowania:

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Kierownik pociągu oraz Panu, którzy natychmiast ruszyli z pomocą i z duża dozą prawdopodobieństwa uratowali podróżnemu życie. Pamiętajcie Państwo, że defibrylatory AED to nowoczesny sprzęt, który sam prowadzi osobę udzielającą pomocy przez kolejne kroki i jest bezpieczny dla poszkodowanego. Nie wahajcie się ich używać gdy ratujecie kogoś, u kogo nie da się wyczuć pulsu czy oddechu – napisał Marszałek Mieczysław Struk.