NaKolei.pl WiadomościTabor Odbiory Hyundai dla Warszawy opóźnią się. Do końca sierpnia 36 pojazdów ze 123 zamówionych

Odbiory Hyundai dla Warszawy opóźnią się. Do końca sierpnia 36 pojazdów ze 123 zamówionych

Redakcja
Fot. Tramwaje Warszawskie

Powoli do Warszawy docierają kolejne tramwaje Hyundaia. Na koniec sierpnia było ich w stolicy łącznie 36 ze 123 zamówionych. Już wiadomo, że kontrakt będzie opóźniony.

Początkowo, gdy w czerwcu 2019 roku podpisywano umowę na zakup 123 (z opcją na domówienie 90 kolejnych) mówiono, że 123 nowych pojazdów trafi do Warszawy do końca 2022 roku. Według umowy pierwsze tramwaje miały dotrzeć w ciągu 22 miesięcy od dnia podpisania umowy (kwiecień 2021). Dostawy udało się zrealizować nieco później, bo pierwsze dwa nowe Hyundaie dopłynęły do Gdyni 20 czerwca 2021 roku.

Od tego czasu trwają systematyczne dostawy kolejnych pojazdów, chociaż wszystko wskazuje na to, że terminy dostaw ulegną zmianie. Na pewno nie uda się zrealizować dostawy 123 tramwajów – tak jak pierwotnie, jeszcze przy podpisaniu umowy zakładano – do końca 2022 roku. Według stanu na koniec sierpnia br. do Warszawy dotarło łącznie 36 tramwajów Hyundai, z czego 24 znajdowało się (wg stanu na 30 sierpnia) w ruchu, dwa w odbiorze, a 10 oczekiwało na zgłoszenie do odbioru.

Od 2021 roku w komunikatach prasowych wskazywano, że wszystkie tramwaje zostaną dostarczone do końca kwietnia 2022 roku. Rzecznik Tramwajów Warszawskich wskazuje jednak, że tramwaje mają zostać dostarczone do końca maja 2023 roku.

Zgodnie z umową, tramwaje mają być dostarczone do 27 maja 2023 roku – stwierdził Maciej Dutkiewicz, Rzecznik Prasowy Spółki Tramwaje Warszawskie.

Mimo wszystko, już teraz Dutkiewicz mówi o zmianach w terminach dostaw pojazdów.

Wykonawca zgłosił jednak wystąpienie siły wyższej – trudności w realizacji usług z uwagi na COVID-19. Termin dostawy w związku z tym mógł zostać przesunięty o pół roku – dodał.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności