NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Od 24 lutego odprawiono 1,2 mln osób z miejscowości przy granicy z Ukrainą

Od 24 lutego odprawiono 1,2 mln osób z miejscowości przy granicy z Ukrainą

MM
Fot. Norbert Ziętal

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę do 6 czerwca tego roku z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono prawie 1,2 mln osób podróżujących koleją.

Od 24 lutego do 6 czerwca z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono w sumie 5 047 pociągów, w tym 4 552 pociągi stałego kursowania i 495 pociągów dodatkowych.

Łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, tj. od 24 lutego br. do 6 czerwca br., ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono 1,19 mln pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 1 mln pociągami stałego kursowania i ponad 173 tys. pociągami specjalnymi – napisano w komunikacie resortu.

Resort poinformował też, że do 6 czerwca br. łącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma, Krakowa i Gdyni) wyjechało 2 731 pociągów z uchodźcami, w tym 2 441 pociągów stałego kursowania i 290 pociągów specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie prawie 882 tys. osób.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności