NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Nawet 9 mln ton węgla do przewiezienia. ENEA szuka przewoźnika

Nawet 9 mln ton węgla do przewiezienia. ENEA szuka przewoźnika

Redakcja
Fot. PKP CARGO

ENEA Wytwarzanie poszukuje przewoźnika, który będzie wykonywał usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego z Lubelskiego Węgla „Bogdanka”.

Zamówienie zostało podzielone na 3 zadania:

Zadanie 1 – Wykonanie usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. dla Enea Wytwarzanie sp. z o.o. w ilości 3 000 000 ton;

Zadanie 2 – Wykonanie usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. dla Enea Wytwarzanie sp. z o.o. w ilości 3 000 000 ton;

Zadanie 3 – Wykonanie usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. dla Enea Wytwarzanie sp. z o.o. w ilości 3 000 000 ton.

Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości węgla. Łączna ilość węgla energetycznego przeznaczona do przewozu może wynieść:

dla Zadania 1: od 2 400 000 ton do 3 000 000 ton,

dla Zadania 2: od 2 400 000 ton do 3 000 000 ton,

dla Zadania 3: od 2 400 000 ton do 3 000 000 ton.

Powyższe wynika ze zmienności warunków eksploatacyjnych urządzeń i instalacji energetycznych, na które wpływają czynniki niezależne od zamawiającego, w szczególności związane ze zmiennymi potrzebami odbiorców energii elektrycznej, zapotrzebowaniem na energię w krajowym systemie elektroenergetycznym, wpływającymi na zmniejszenie wielkości produkcji energii przez zamawiającego, rozbieżności pomiędzy rzeczywistą jakością węgla a jakością nominalną ustaloną w umowie na zakup/dostawy węgla energetycznego, przez co spalany węgiel może mieć wyższą wartość opałową od zakładanej oraz konieczności ograniczenia emisji, np. poprzez zwiększenie udziału w spalaniu paliw alternatywnych (np. biomasy) lub inne działania związane z ograniczeniem produkcji opartej na węglu energetycznym.

Przedmiot zamówienia realizowany będzie w okresie 18 miesięcy od daty zawarcia Umowy w przewidywanym okresie od 1.07.2021 r. do 31.12.2022 r. lub do wyczerpania ilości maksymalnej węgla dla przewiezienia.

Wykonawca zobowiązany będzie dostarczać przesyłki pociągowe z węglem energetycznym w wagonach – węglarkach czteroosiowych z metalową podłogą, dostosowanych do wyładunku na urządzeniach wyładowczych i rozmrażalni zamawiającego. Długość całkowita przesyłki nie może przekraczać 610 m, z uwzględnieniem długości pojazdu trakcyjnego. Masa całkowita brutto wagonów nie może przekraczać 3 700 ton brutto, co wynika z możliwości trakcyjnych lokomotyw wykonawcy.

Oferty w przetargu można składać do 14.05.2021 r. Kryteria wyboru to: cena – waga 88 pkt oraz masa przesyłki pociągowej – waga 12 pkt.

Warto przypomnieć, że przetarg na przewozy węgla kamiennego z LW Bogdanka i kopalń śląskich dla ENEA Elektrownia Połaniec w łącznej ilości 3,2 mln ton wygrała PKP CARGO. Przewoźnik będzie realizować dostawy węgla do Elektrowni w Połańcu. Umowy dotyczące przewozów z kopalń śląskich zostały podpisane dnia 13 kwietnia 2021 r. i będą obowiązywać przez kolejne osiemnaście miesięcy.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności