Strona główna » Wiadomości » Nagłe hamowanie. Dziecko na torach

Nagłe hamowanie. Dziecko na torach

Redakcja
fot. polska.org.pl

Dzisiaj około godziny 13:00 w Nowej Soli w województwie lubuskim na torach znalazło się 5-letnie dziecko. Na szczęście maszynista zdążył w porę zareagować.

Nie wiadomo, w jaki sposób dziecko samo znalazło się na torach za stacją w Nowej Soli. Na szczęście zauważył je maszynista pociągu z Wrocławia do Zielonej Góry i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy właśnie jechali tym składem.

Samotne dziecko zostało zauważone przez maszynistę i jadących pociągiem funkcjonariuszy SOK.  Z daleka było widać, że chłopiec macha do nadjeżdżającego pociągu.

Akurat tym pociągiem Polregio jechał nasz patrol, który na odcinku Bytom Odrzański – Zielona Góra prowadził codzienne działania. Funkcjonariusze zauważyli osobę małoletnią, oceniając wzrokowo w wieku 4-5 lat. Dziecko przebywało obok toru nr 1. Natychmiast zawiadomili kierownika pociągu – mówi insp. Artur Wołoszyn z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Zielonej Góry.

Maszyniście jednak udało się  dojrzeć dziecko przed nadejściem informacji, natychmiastowo reagując zatrzymaniem pociągu. Pociąg ustał w odległości około 500 metrów od dziecka.  Funkcjonariusze SOK zabrali dziecko z torów i poinformowali policję o zajściu. Próbowali dowiedzieć się od dziecka podstawowych informacji, lecz dziecko nie odpowiadało. Po odzieży dziecka domyślono się, że chłopiec oddalił się od przedszkola.

O godz. 13:04 zgłoszenie o zdarzeniu przyjęła policja. Policjanci po przybyciu na miejsce, zajęli się dzieckiem oraz wyjaśnieniem sprawy.

Trwają policyjne ustalenia. Jest to zdarzenie z udziałem dziecka, więc musimy wszystko bardzo dokładnie zweryfikować. Czynności są na wstępnym etapie, więc na chwilę obecną nic więcej nie możemy powiedzieć – mówi aspirant Justyna Sęczkowska – Sobol, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Dziecko aktualnie przebywa pod opieką rodziców.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x