Dawniej na kolei Wiadomości

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprezentowało nowy Rozkład Jazdy

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprezentowało nowy Rozkład Jazdy Fot. Łukasz Jaromi/ Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

W związku z dużym zainteresowaniem pociągami specjalnymi zaproponujemy Państwu comiesięczne wyjazdy z nami po najpiękniejszych trasach Dolnego Śląska połączone z wieloma atrakcjami- zachęca Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Placówka informuje, że plan pociągów jest w trakcie opracowywania. Przejazdy realizowane będą przez typowy dla Przedgórza Sudeckiego lat 50-tych XX wieku skład – polski parowóz TKt48-18 oraz trzy poniemieckie wagony osobowe serii Ci/Bi z lat 20-tych.

Niemniej będzie się działo na muzealnej bocznicy, gdzie pojawiło się wiele nowości tj. zakamarki, nocne zwiedzania, walce oraz prezentacje i przejażdżki jedyną Warszawą drezyną M20- czytamy w komunikacie.

Muzeum poleca w szczególności poleca pakiety zwiedzania wycieczek dla dzieci i młodzieży (lekcje muzealne, warsztaty tematyczne, oferta ferii oraz wakacji w Muzeum) oraz innych grup zorganizowanych podczas, których można ciekawie spędzić dzień w Muzeum.

Znana jest już data największego, ogólnopolskiego  plenerowego wydarzenia Gala Pary 2019 poświęconego sprawnym zabytkom techniki. Tym razem projekt obejmie swoim zasięgiem trzy miejscowości: Jaworzyna Śląska, Piotrowice Świdnickie oraz Dzierżoniów- czytamy.

W wydarzeniu wezmą udział miłośnicy, właściciele zabytków techniki, którzy zaprezentują swoje maszyny z całej Europy. Projekt organizowany już po raz dziewiąty odbędzie się jak co roku w drugi weekend września, który w 2019 roku przypada 7 i 8 września. Więcej informacji i nowy Rozkład Jazdy na stronie muzeum: www.muzeumtechniki.pl