NaKolei.pl Wiadomości Maszynista Kolei Dolnośląskich zatrzymany. Był pod wpływem narkotyków

Maszynista Kolei Dolnośląskich zatrzymany. Był pod wpływem narkotyków

Adrian Izydorek
Fot. Koleje Dolnośląskie

Maszynista Kolei Dolnośląskich został zatrzymany w trakcie rozpoczynania służby. Był pod wpływem narkotyków. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław, test wskazał obecność marihuany i amfetaminy.

40 – letni maszynista Kolei Dolnośląskich w czwartek (27.08.2020 r.) został zatrzymany w trakcie rozpoczynania służby na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Maszynista zdążył przejechać składem z zastawni na peron. To tam wewnętrzne służby Kolei Dolnośląskich postanowiły dokonać u niego badania na obecność narkotyków. Wtedy to badanie wyszło pozytywne, na miejsce został wezwany patrol policji, który zabrał 40-latka na 48 godzin do aresztu. Mężczyźnie zrobiono testy, które potwierdziły wstępne podejrzenia – pamiętajmy, że „ekspresowe” testy narkotykowe nierzadko potrafią przekłamać rzeczywisty wynik – to właśnie taki wykonano maszyniście w czwartek. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław – test wskazał, że 40-latek miał być nie tylko pod wpływem marihuany, ale także amfetaminy.

Maszynista miał wypracowany 3-letni staż w Kolejach Dolnośląskich. Mężczyźnie grożą już sankcje karne, a nie tylko te wynikające z kodeksu pracy.

Przewoźnik opublikował oświadczenie w tej sprawie:

Koleje Dolnośląskie z przykrością informują, że zidentyfikowano maszynistę, który mógł mieć kontakt ze środkami odurzającymi. Przeprowadzona w następstwie kontrola potwierdziła podejrzenia. Nie został więc dopuszczony do obowiązków służbowych. Będzie również musiał opuścić szeregi KD.

Z zadowoleniem stwierdzamy, że system bezpieczeństwa przewozów w KD funkcjonuje efektywnie. Ostatnie działania zakończyły się sukcesem ale niezmiennie pilnujemy jego szczelności, dostosowując procedury do ewoluującej rzeczywistości. Dla Kolei Dolnośląskich jest to priorytet. Dzięki temu pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie w naszych pociągach.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności