Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza pasażerów w trakcie majówki do Spały, Parowozowni w Skierniewicach i na wycieczkę Rogowską Koleją Wąskotorową. I oferuje pasażerom przy tej okazji specjalne rabaty.
Przewoźnik podkreśla, że jego propozycje są kierowane do wszystkich osób, które chcą spędzić majówkę aktywnie na łonie przyrody. Majówką z koleją w Łódzkiem to możliwość wygodnego dojazdu do atrakcyjnych turystycznie miejsc. W sercu Spalskiego Parku Krajobrazowego leży urokliwa Spała, ulubiona miejscowość prezydenta Ignacego Mościckiego. Położona w centrum Puszczy Pilickiej osada słynie z gęstych lasów, wyjątkowo malowniczych szlaków pieszych i rowerowych oraz ciekawych zabytków przypominających o historii tego miejsca.
W najbliższy weekend do Spały najlepiej przyjechać Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Każdy pasażer, który 1, 2 albo 3 maja kupi bilet w jedną stronę, tego samego dnia będzie mógł wrócić tą samą trasą za darmo.
Gratka dla miłośników kolei
Ciekawym miejscem na weekendowy wyjazd jest także zabytkowa Parowozownia w Skierniewicach. Jej historia sięga aż 1845 roku. Najbardziej charakterystycznym elementem obiektu jest XIX-wieczna hala wachlarzowa, w której stacjonowały lokomotywy. Współcześnie można w niej zobaczyć kawałek historii polskiego kolejnictwa. Kolekcję tworzą zabytkowe parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne, wagony pasażerskie, restauracyjne, sypialne i bagażowe, węglarki, drezyny, pługi, dźwigi i żurawie, czy tabor wąskotorowy.
Po raz pierwszy w tym sezonie Parowozownię będzie można zwiedzać 3 maja. W podróż do Skierniewic warto wybrać się nie samochodem, a pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Również w tym przypadku pasażerowie, którzy kupią bilet w jedną stronę, mogą w niedzielę bezpłatnie wrócić tą samą trasą. Oferta obowiązuje nie tylko w majówkę, a podczas wszystkich dni otwartych Parowozowni w tym roku. Szczegóły dostępne są na stronie Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei – www.psmk.org.pl.
Podróż do innej epoki na jednym bilecie
Rogowska Kolej Wąskotorowa powstała w 1915 roku i przez wiele lat służyła mieszkańcom do przemieszczania się po okolicy. Dziś to jedna z najciekawszych atrakcji Województwa Łódzkiego. 1, 2 i 3 maja będzie kursować po malowniczej trasie łączącej Rogów z Jeżowem. Wsiadając do zabytkowych składów „wąskotorówki” pasażerowie mogą przenieść się w czasie i odbyć nostalgiczną podróż retro.
Jak dojechać do Rogowa? Oczywiście, że Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Na przejazd pociągiem ŁKA i Rogowską Koleją Wąskotorową wystarczy jeden, wspólny bilet. Pasażerowie mogą liczyć na spory rabat. Oferta obowiązuje nie tylko w majówkę, ale przez cały sezon. Do Rogowa można dostać się również pojazdami Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA Bezpłatne autobusy linii ŁA8 kursują z Rawy Mazowieckiej m.in. przez Złotą, Głuchów oraz Jeżów.
Szczegóły wszystkich ofert Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znaleźć można na stronie www.lka.lodzkie.pl – w zakładce „oferty”.

