NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie ŁKA niebawem odbierze dwa ostatnie Impulsy II

ŁKA niebawem odbierze dwa ostatnie Impulsy II

Adrian Izydorek
Fot. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna lada moment odbierze dwie ostatnie jednostki Impuls II od Newagu. Łącznie przewoźnik zamówił 14 takich pociągów. Dostarczone pojazdy wzmocnią możliwości przewozowe w województwie łódzkim.

ŁKA w 2017 roku podpisała kontrakt z Newagiem na dostarczenie 14 pojazdów Impuls II. Pierwszy zbudowany pojazd został zaprezentowaney w 2018 roku w Nowym Sączu. Newag stopniowo dostarczał kolejne EZT do przewoźnika. Aktualnie dwie ostatnie jednostki, z 14 zamówionych są już prawie gotowe do wyjazdu na szlaki województwa łódzkiego.

Pociągi Impuls II to pojazdy nowoczesne i komfortowe, posiadają klimatyzację, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory, gniazdka elektryczne z ładowarkami usb i numeracja miejsc. Impuls II jest dłuższy od składów jeżdżących obecnie w barwach ŁKA – ma 160 miejsc, w tym sześć uchylnych i dostosowany jest do prędkości 160 km/godz.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności