Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Tabor Wiadomości

,,Lato z Parowozami” odkryje ,,Tajemnicę parowozów”. A w sierpniu Parowozjada

,,Lato z Parowozami” odkryje ,,Tajemnicę parowozów”. A w sierpniu Parowozjada fot. PKP CARGO

PKP CARGO od kilku lat organizuje ,,Lato z Parowozami”. W ramach czerwcowego programu 30 czerwca w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odkrywać będziemy ,,Tajemnicę parowozów”. Kto nie może doczekać się sierpniowej Parowozjady powinien już teraz wybrać się do Chabówki, by poczuć ten historyczny klimat kolei.

,,Tajemnica parowozów”, która odbędzie się 30 czerwca będzie pierwszym takim spotkaniem w tej edycji akcji ,,Lato z Parowozami”. Warto wybrać się do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Wydarzenia organizowane przez PKP CARGO w ramach tego programu edykacyjnego cieszą się dużym zainteresowaniem, a także niosą za sobą dużą wartość kolejową, historyczną i narodową.

Jak czytamy na stronie Lata z Parowozami: Celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa i roli, jaką odgrywa Spółka PKP CARGO w tym zakresie. W programie tematyka historyczna związana z Chabówką, historią kolei, lokalnymi atrakcjami, folklorem oraz podstawową wiedzą o PKP CARGO S.A. jako mecenasie zabytków. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, stanowisko z rebusami, malowanie plansz z pociągami, malowanie buziek i wiele innych. Pierwszy pociąg do Kasiny Wielkiej wyrusza rano o godz. 9.00, a drugi po południu o godz. 13.50. Szczegóły na stronie www.skansenchabowka.pl

Dzieci i młodzież z pewnością zainteresują się specyfika pracy kolejarzy, w tym maszynistów, a także ciekawą historią kolei. Prawdziwą gratką jest zawsze podróż zabytkowymi pociągami, na co będą mogli liczyć uczestnicy spotkań. Zakończeniem programu będzie sierpniowa Parowozjada.

Warto zapoznać się ze szczegółowym kalendarzem wydarzeń na www.latozparowozami.pl