Strona główna » Wiadomości » Koniec darmowego ładowania elektryków przy dworcach. Dla kupujących bilety przez Bilkom będą zniżki

Koniec darmowego ładowania elektryków przy dworcach. Dla kupujących bilety przez Bilkom będą zniżki

Redakcja
fot. PKP PLK S.A.

Z początkiem czerwca br. Polskie Koleje Państwowe S.A. wprowadzają opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych przy dworcach kolejowych. Ofertę wyróżniają atrakcyjny cennik oraz dodatkowe zniżki dla osób, które zakupią bilet na pociąg w serwisie i aplikacji BILKOM.

Zaproponowany przez PKP S.A. cennik ładowania samochodów elektrycznych jest obecnie jednym z najtańszych na rynku. Do końca sierpnia wszystkich klientów obowiązywać będzie promocyjna stawka w wysokości 1,19 zł/kWh. Docelowa stawka od września wyniesie 1,25 zł/kWh.

Specjalny rabat przygotowano dla klientów kolei. Od 1 czerwca br. wszyscy, którzy kupią bilet kolejowy w serwisie i aplikacji BILKOM, mogą otrzymać kod, dzięki któremu za każdą kilowatogodzinę ładowania zapłacą jedynie złotówkę. Zniżka pozwala zaoszczędzić około 8 złotych na każdym ładowaniu oraz sprawia, że co szóste ładowanie jest darmowe. Kod rabatowy PKP Mobility przyznawany jest do każdego biletu zakupionego w serwisie BILKOM po wybraniu odpowiedniej opcji, niezależnie od rodzaju przejazdu i destynacji. Jego okres ważności liczony jest od momentu zakupu do 7 dni po zakończeniu przejazdu. Niewykorzystaną wartość ładowania można natomiast zrealizować bezterminowo na każdej stacji ładowania PKP Mobility za pomocą kodu ładowania znajdującego się na paragonie.

W ramach PKP Mobility proponujemy rozwiązania, które ułatwiają podróżowanie na tzw. pierwszej i ostatniej mili. Jedną z takich usług są stacje ładowania samochodów elektrycznych. Szczególnie zależy nam na tym, aby wśród osób korzystających z nowych usług to właśnie pasażerowie kolei otrzymywali najlepsze oferty – stąd pomysł na dodatkowy benefit dla osób używających serwisu i aplikacji BILKOM. To jedyny system sprzedaży, który umożliwia zakup Wspólnego Biletu i jedyny, dzięki któremu pasażer może otrzymać informacje o opóźnieniu swojego pociągu i innych utrudnieniach w ruchu. Co więcej, od niedawna aplikacja BILKOM powiązana jest z rządową aplikacją mObywatel, dzięki czemu zakup biletów i dostęp do nich w czasie kontroli stał się jeszcze łatwiejszy – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A. ds. strategii i logistyki.

Obecnie stacje ładowania pod marką PKP Mobility funkcjonują przy 9 dworcach kolejowych: Bydgoszcz Główna, Częstochowa, Gdynia Główna, Gliwice, Katowice, Katowice Ligota, Opole Główne, Warszawa Wschodnia i Wrocław Główny. Rosnące zainteresowanie ze strony klientów wpłynęło na decyzję o uruchomieniu stacji w nowych lokalizacjach. Do końca tego roku kolejna
z nich ma powstać przy dworcu Warszawa Centralna.

Wszystkie stacje ładowania PKP Mobility zarządzane przez PKP S.A. wyposażone są w dwa gniazda półszybkiego ładowania, każde o mocy 22 kW oraz w specjalny system zabezpieczeń, który uniemożliwia odłączenie kabla przez osobę nieuprawnioną.

Stacje ładowania stanowią jeden z elementów marki parasolowej PKP Mobility, utworzonej przez PKP S.A. W ramach katalogu usług dodatkowych kolejowa spółka oferuje także możliwość wypożyczenia w określonych lokalizacjach samochodów oraz ujednolica standardy zarządzania obszarami płatnego parkowania przy wybranych dworcach kolejowych – więcej informacji www.pkp.pl/pkpmobility.

 

Podobne artykuły