Strona główna » Opinie » Działania » Kombud wypuścił grę mobilną, w której wcielamy się w dyżurnego ruchu. Dla najlepszych graczy co miesiąc nagrody

Kombud wypuścił grę mobilną, w której wcielamy się w dyżurnego ruchu. Dla najlepszych graczy co miesiąc nagrody

Redakcja

Wciel się w dyżurnego ruchu i steruj ruchem kolejowym! W sklepach Google Play i App Store pojawiła się nowa, bezpłatna aplikacja – mobilny symulator sterowania ruchem kolejowym „Symulator LCS”. Celem gry jest pokazanie w uproszczony sposób jak funkcjonuje sterowanie ruchem kolejowym.

W naszej organizacji mamy coraz więcej młodych ludzi, fascynatów kolei i nowych technologii. Wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak gra chcemy dotrzeć do osób, które interesują się elektroniką, programowaniem i koleją. Mamy nadzieję, że aplikacja będzie atrakcyjnym uzupełnieniem warsztatów i pokazów, które od lat organizujemy we współpracy z uczelniami i technikami – mówi Artur Marcinkiewicz, prezes zarządu w Zakładach Automatyki Kombud.

W nowej aplikacji użytkownicy otrzymali cztery różne stacje, o rosnącym poziomie trudności. Najprostsza, pierwsza stacja „Las”, z jednotorową mijanką służy do zapoznania się z funkcjonowaniem gry, sposobem ustawiania sygnalizatorów, przestawiania zwrotnic i układania dróg przejazdu dla pociągów. Celem rozgrywki jest bezpieczne i punktualne doprowadzenie pociągów do stacji końcowych. Symulator w uproszczony sposób pokazuje ekran i wybrane funkcjonalności Lokalnego Centrum Sterowania.

Na kolejnych stacjach – „Góry” i „Miasteczko” gracze mają do dyspozycji coraz większą liczbę torów stacyjnych, sygnalizatorów i zwrotnic. Na najtrudniejszej stacji „Port” zarządzają ruchem kolejowym w porcie i do 4 sąsiednich stacji korzystając z 4 torów stacyjnych, 14 semaforów i 16 zwrotnic.

Po ukończeniu czwartego poziomu studenci i uczniowie zainteresowani stażem zawodowym w Kombudzie mogą przejść wprost do formularza i przesłać swoje cv. Dodatkowo, do najlepszych graczy raz w miesiącu przesłane zostaną firmowe upominki.

To już druga odsłona edukacyjnej aplikacji przygotowanej przez Kombud. Poprzednia, w języku java na Android została opracowana w 2015 roku. Nowa wersja bazuje na Unity, silniku gier, który pozwala na jednoczesne wdrożenie na platformie Android oraz iOS. Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store pod nazwą „Symulator LCS”.

We wrześniu Kombud uruchomił w Radomiu laboratorium oparte na rzeczywistych systemach kolejowych. Jednym z nich jest system RBC (Radio Block Centre) dostarczony przez CAF Signalling i powiązany z MOR-3 Kombudu. Wykorzystany w laboratorium interfejs potwierdził w praktyce zgodność ze standardem ETCS systemu MOR-3, który steruje ruchem na 130 stacjach kolejowych w Polsce. Firma zaprasza do współpracy w laboratorium innych producentów systemów sterowania.

Kombud realizuje obecnie prace m.in. w zespole portów Szczecin – Świnoujście oraz na trzech odcinkach linii węglowej LK 131. W ostatnich miesiącach spółka pozyskała także kontrakt na zabudowę systemów sterowania dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Duży portfel zamówień pozwolił spółce na kontynuowanie inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych. W Radomiu powstaje nowa hala o powierzchni 3200 m2, która pozwoli zwiększyć efektywność produkcji i przygotować spółkę do kolejnych inwestycji kolejowych.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x