Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Koleje Śląskie: Podsumowanie Dnia Dziecka w liczbach

Koleje Śląskie: Podsumowanie Dnia Dziecka w liczbach fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie z okazji Dnia Dziecka przygotowały dla dzieci i młodzieży specjalną ofertę, jaką była możliwość bezpłatnych przejazdów, ale również zostało zorganizowane szereg dodatkowych atrakcji. Przewoźnik podsumowuje, że uczestników kolejowego Dnia Dziecka można było liczyć w tysiącach.

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich rozpoczął się od 31 maja, wtedy do pociągów trafiły książki dla dzieci. Oprócz książek „uwolnionych” na pokładach  pojazdów, podróżni mieli okazję uczestniczyć                    w spektaklu, który został przygotowany we współpracy z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Dodatkowo stoisko Kolei Śląskich można było spotkać w Sosnowcu na imprezie organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe o nazwie „Bezpieczny Dzień Dziecka”.

Według podanych danych z bezpłatnych podróży dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia skorzystało w tym roku ok. 3,5 tysiąca podróżnych. Znaczna część wybrała podróż w rejony górskie, największą popularnością cieszyły się bowiem połączenia w kierunku Wisły oraz Zwardonia. Duża część podróżnych skorzystała również z połączeń w kierunku Raciborza oraz Wodzisławia Śląskiego. Łącznie uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami ponad 211 tysięcy kilometrów.