Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Koleje Dolnośląskie: Zostaną wprowadzone zmiany w ofercie. Nowe oferty oraz ujednolicenie cen w niektórych rejonach

Koleje Dolnośląskie: Zostaną wprowadzone zmiany w ofercie. Nowe oferty oraz ujednolicenie cen w niektórych rejonach Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie od 1 lipca wprowadzają zmiany w ofercie. Zostaną ujednolicone ceny na niektórych obszarach oraz wprowadzone zostaną nowe oferty.

Na obszarze tzw. dużej aglomeracji wrocławskiej ceny zostaną ujednolicone. Mieszkańcy Jelcza-Laskowic i Trzebnicy zapłacą za bilety jednorazowe i miesięczne tyle samo, co mieszkańcy innych miejscowości położonych w tej samej odległości od Wrocławia. Dotychczasowo np. mieszkaniec Trzebnicy za bilet jednorazowy do stacjo Wrocław Główny (33 km) płacił 7 zł, podczas gdy przykładowo mieszkaniec Obornik Śląskich (26 km) – 8,20 zł, a Środy Śląskiej (34 km) – 9,80 zł.

Nowa oferta – ” Bilet Sowiogórski”

Wprowadzona zostanie nowa oferta „Bilet Sowiogórski”, która zastąpi dotychczasowe oferty „Promocja Dzierżoniowska” i „Promocja Świdnicka”. Nowa oferta zostanie rozszerzona o stacje Bolesławice Świdnickie, Krzyżowa i Mościsko Dzierżoniowskie, a także do wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia, do których docierają pociągi KD.

Jednocześnie zostanie rozszerzona sieć sprzedaży biletów: od 1 lipca bilety w nowej ofercie „Bilet Sowiogórski” będą dostępne nie tylko u obsługi pociągu i w kasach stacjonarnych, lecz również w pozostałych kanałach dystrybucji KD, w tym w Internecie.

Ujednolicenie ceny biletów w rejonie Jeleniej Góry, Kłodzka i Wałbrzycha.

Od 1 lipca wszystkie bilety w „Taryfie Aglomeracyjnej” będą kosztować 4,00 zł. Dodatkowo ważność biletów zostanie rozszerzona na wszystkie stacje w granicach administracyjnych Jeleniej Góry, Kłodzka i Wałbrzycha.

Zmiana w ofercie “Dobry Bilet”

Od 1 lipca w ofercie będą dostępne tylko cztery progi taryfowe:

  • 4,00 zł (Szklarska Poręba – Piechowice),
  • 5,00 zł (Lubin – Legnica, Legnica – Jawor, Strzegom – Świdnica, Świdnica – Dzierżoniów, Jelenia Góra – Szklarska Poręba, Wałbrzych Miasto – Kamienna Góra/Lubawka),
  • 7,00 zł (Jelenia Góra – Kamienna Góra / Lubawka),
  • 12,00 zł (Jelenia Góra – Wałbrzych Miasto).