Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

KD jednym z najszybciej rozwijających się przewoźników. W maju przewiózł 1 mln osób!

KD jednym z najszybciej rozwijających się przewoźników. W maju przewiózł 1 mln osób! fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie pobiły swój kolejny rekord. Tylko w maju tego roku spółka przewiozła ponad 1 mln osób. To zasługa m.in. nowych połączeń do Skalnego Miasta w Ardspach, czy Trutnova.

Kolejny sukces. Koleje Dolnośląskie-1 mln pasażerów w maju. To świetny wynik dla rozwijającego się przewoźnika. W 2017 roku przewiozły  9,4 mln pasażerów, wynik sprzed roku poprawiono o prawie 2 miliony. Dokładna liczba przewiezionych pasażerów w maju to 1 012 083 osób.

 Spółka konsekwentnie rozwija się nie tylko pod względem taborowym, ale i ofertowym. Pojawiają się coraz to nowsze, dodatkowe bądź stałe połączenia, które cieszą się – jak widać – dużym zainteresowaniem podróżujących po regionie i nie tylko. Jak powiedział Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich: – Kolejny rekord to dla nas świetna wiadomość, tym bardziej, że ciągle się rozwijamy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. W kwietniu tego roku uruchomiliśmy nową linię z Wrocławia do Skalnego Miasta, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w maju, dają nadzieję, że każdy kolejny miesiąc może być jeszcze lepszy od poprzedniego.

Z Wrocławia można od niedawna dojechać m.in. do Skalnego Miasta w Ardspach, czy Trutnova. Spółka funkcjonuje od 2007 roku. W tym miesiącu KD zapowiedziały, że od nowego, rocznego rozkładu jazdy pojawi się nowe połączenie Wrocław-Lubin. Informację tę potwierdził Jerzy Michalak (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego).

Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie, natomiast teraz w jeden miesiąc z usług KD skorzystało aż milion osób. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.