Dawniej na kolei Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości

Gratka dla miłośników kolei! Na trasie Poznań- Gniezno-Inowrocław- Toruń pojawi się “Piernik”

Gratka dla miłośników kolei! Na trasie Poznań- Gniezno-Inowrocław- Toruń pojawi się “Piernik” Fot. www.parowozy.pl

12 kwietnia (piątek) przez Inowrocław przejedzie pociąg “Piernik” relacji Poznań – Gniezno – Inowrocław – Toruń. Skład będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z parowozowni w Wolsztynie- informuje “Gazeta Pomorska”.

“Piernik” wyruszy ze stacji Poznań Główny o godz. 7.05. W Mogilnie pojawi się o godz. 9.25, w Inowrocławiu o godz.9.57 (odjazd 9.59), zaś do stacji Toruń Miasto dotrze o godz. 10.26. Na trasie powrotnej – z Torunia do Poznania przejazd pasażerów zaplanowano na pokładzie planowego pociągu pasażerskiego. Przejazd pociągu w stylu retro – podobnie jak w minionych latach – organizuje Instytut Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.

Z Torunia pociąg z parowozem pod różnymi nazwami pojedzie w w dniach 12-15 kwietnia do Unisławia, Bydgoszczy, Kościerzyny, Somonina, Gdyni oraz wokół Gdyni, Władysławowa i Helu, Sopotu oraz Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Czerska, Bąka i Kościerzyny, Kartuz, Kokoszek i Gdyni, Lęborka, Maszewa Lęborskiego i Łeby, a także do Słupska, Koszalina i Kołobrzegu, później zaś do Szczecina, wokół Szczecina, do Gryfina, Kostrzyna, Rzepina i wróci do Wolsztyna-czytamy.

Informacje i rezerwacja biletów numerem infolinii TurKol.pl 603 366-366.