NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Forum Wizja Rozwoju w Gdyni rusza już za 5 dni! Partnerem kolejowym wydarzenia będą Przewozy Regionalne

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni rusza już za 5 dni! Partnerem kolejowym wydarzenia będą Przewozy Regionalne

Redakcja

Innowatorzy, przedsiębiorcy i wizjonerzy spotkają się 25 i 26 czerwca w Gdyni, podczas Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w Polsce północnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Forum podzielone zostało na 17 bloków tematycznych, obejmujących takie zagadnienia jak: energetyka, szkolnictwo zawodowe, budownictwo, niepodległość gospodarcza, start-up, hackathon, forum partnerów, strefa ekonomiczna Polska, strefy ekonomiczne w Polsce, ekomobilność, e-gospodarka, transport, spedycja, logistyka, społeczna odpowiedzialność biznesu, srebrna gospodarka, gospodarka odpadami,  automatyzacja i robotyzacja oraz gospodarka morska.

Wydarzenie zgromadzi 5 tysięcy uczestników i 500 prelegentów, którzy wezmą udział w prawie 100 panelach dyskusyjnych. Główną intencją Forum jest stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm, których produkty mogą konkurować na globalnym rynku.

– Gospodarka ma wiele obliczy. To niezwykle skomplikowana sieć powiązań i zależności między państwami, firmami, instytucjami oraz lokalnymi społecznościami. Świadczy o tym choćby program tegorocznego Forum Gospodarczego Wizja Rozwoju. Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodnej tematyki zaproponowanej przez organizatorów i licznego grona ekspertów, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie –mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych grupy Energa. I dodaje: – Choć energetyka ma na forum dedykowany sobie blok, z zainteresowaniem będziemy też śledzić panele spoza niego. Szczególnie bliski nam jest blok „Srebrna Gospodarka”. Według wszystkich statystyk seniorzy z biegiem lat stawać się będą coraz liczniejszą grupą społeczną, a ich nawyki i potrzeby, sposób, w jaki kształtować będą popyt, zdefiniują przyszłe trendy w biznesie i przemyśle. Blok poświęcony seniorom zaplanowano na drugi dzień forum – 26 czerwca. Udział jest darmowy, ale obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie seniorzywizjarozwoju.pl. Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia dostrzegają również przedstawiciele sektora gospodarczego.

 – Cieszę się z inicjatyw takich jak „Forum Wizja Rozwoju”, ponieważ jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce jesteśmy przekonani o kluczowej roli, jaką kolej odgrywa i będzie odgrywać w procesie budowy pozycji naszego kraju. Kolej to przyszłość transportu, stąd już teraz należy rozmawiać o jej kształcie i strategii rozwoju. Transport kolejowy jest kluczowy dla rozwoju Polski i stanowi niezbędny element łańcucha logistyki w sektorze towarowym i pasażerskim – mówi Krzysztof Zgorzelski –  Prezes Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO, która jest Partneren Kolejowym Forum.

Jednym z partnerów Forum będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, którego przedstawiciel weźmie udział w panelu „Finansowanie ekspansji zagranicznej i eksportu w krajach Trójmorza.” Prezes Zarządu BGK,  Beata Daszyńska-Muzyczka deklaruje, że misją tego państwowego banku rozwoju jest między innymi finansowanie ekspansji polskich przedsiębiorstw w regionie: -Mamy świadomość, że na wysoce konkurencyjnych rynkach międzynarodowych polskim przedsiębiorstwom niezbędny jest solidny partner, który pozwoli wesprzeć ich plany rozwojowe. Chcemy ułatwić ekspansję nie tylko projektom o strategicznym znaczeniu dla Polski, ale również pomóc w odniesieniu pierwszych sukcesów podmiotom, które na rynkach międzynarodowych stawiają dopiero swoje pierwsze kroki.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele naszych partnerów: Banku Gospodarstwa Krajowego, PKN Orlen, Totalizatora Sportowego, Grupy Energa, Agencji Rozwoju Przemysłu, DGT, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Polregio, a także wielu przedstawicieli mediów.

Jeden z uczestników Forum Olgierd Cieślik Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego mówi:  Zapewne wszyscy znamy tę myśl nieznanego autora: „Kiedy brakuje nam wizji, wtedy gonimy za iluzją.” To proste zdanie jest niczym motto, które każdego dnia obrad Forum Wizji Rozwoju powinno nam przypominać o naprawdę ważnej sprawie – wizji Polski i jej pozycji w świecie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Pomysły, które powstaną dziś, wkrótce mogą zmienić całą naszą rzeczywistość. Jestem pewny, że Forum przyniesie wiele znakomitych i innowacyjnych pomysłów, idei, które szeroko otworzą drzwi do Polski jutra.

W ramach Forum Wizja Rozwoju będzie można wziąć udział w konkursie Smart City Hackathon, Jest on skierowany do grafików, programistów, studentów, naukowców i osób, które nie boją się wychodzić poza myślowe schematy. Organizatorzy: Fundacja Vizja Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają wszystkich, mających potrzebę wprowadzenia zmian do polskich miast, chcących wpłynąć na poprawę życia społeczności miejskiej oraz mają pomysł, jak podnieść atrakcyjność oraz konkurencyjność polskich miast na arenie międzynarodowej.

Aby wziąć udział w Smart City Hackathon Wizja Rozwoju  należy zebrać drużynę albo zgłosić się samodzielnie i założyć konto na ChallengeRocket.com, a następnie zarejestrować się na wydarzenie. Następny etap to przedstawienie swojej idei podczas konkursu i praca nad jej rozwojem. Każdy zaprezentowany projekt będzie brał udział w głosowaniu online i może wygrać Nagrodę Publiczności. Zwycięzca Nagrody Głównej otrzyma 5 tysięcy złotych i nawiąże współpracę z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii nad dalszym wsparciem swojego rozwiązania.

Gdynia przyjmie uczestników Forum Wizja Rozwoju w dwóch obiektach, które należą do wizytówek miasta – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena. To w tym miejscu, wieczorem 25 czerwca, odbędzie się wręczenie Nagród Gospodarczych.

Więcej informacji na stronie wizjarozwoju.pl

Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów 

Partnerzy merytoryczni: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Partnerzy: Akademia Morska w Gdyni, Gdynia

Patron główny: KGHM Polska Miedź S.A.

Partner strategiczny: BGK, PKN ORLEN

 Partner główny: Totalizator

Mecenas: ENERGA S.A.

Partner +: PKO BP, Fundacja KGHM Polska Miedź

Partner: Agencja Rozwoju Przemysłu, DGT

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Partner kolejowy: Przewozy Regionalne

Partner instytucjonalny: Pracodawcy RP

 Główny Patron Medialny: Polskie Radio

Patroni medialni:

 • Rzeczpospolita
 • Młoda Gdynia
 • „Sieci”
 • „Gazeta Bankowa”
 • wGospodarce
 • pl
 • „Do Rzeczy”
 • „Niedziela”
 • „Radio Gdańsk”
 • „Radio Maryja” –
 • „Telewizja Trwam”
 • TVP3
 • TVP3 Gdańsk
 • „Gazeta Polska”
 • niezależna.pl
 • „Nowe państwo”
 • info
 • PAP
 • pl
 • Siódma 9
 • „Gość Niedzielny”
 • Radio Głos
 • Challengerocket
 • nakolei.pl
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności