Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Trzy Elfy2 dla Podkarpacia – dziś nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów

Trzy Elfy2 dla Podkarpacia – dziś nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów fot PESA Bydgoszcz S.A.

Dziś, 4 grudnia, PESA Bydgoszcz S.A. przekazała trzy Elfy2 dla województwa podkarpackiego.  W sumie w ramach zamówienia będzie to siedem pojazdów.

Elfy2 dla Podkarpacia: Na Podkarpaciu odbyła się dziś prezentacja i przekazanie trzech pojazdów Elf2 dla Przewozów Regionalnych i Województwa Podkarpackiego.

Pojazdy posiadają 84 miesięczny okres gwarancji wraz utrzymaniem do przeglądu P4. W planach jest jeszcze przekazanie 2 pojazdów trójczłonowych oraz 2 czteroczłonowych (marzec 2018). Zamówienie siedmiu pojazdów to koszt ok. 140 mln zł brutto. W uroczystości przekazania pierwszych pojazdów uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, prezes Zarządu, dyrektor generalny PESA Bydgoszcz SA Robert Świechowicz oraz Prezes Zarządu Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

Jak widać pojazdy PESY prezentują się naprawdę bardzo dobrze 🙂

fot. PESA Bydgoszcz S.A.
fot. PESA Bydgoszcz S.A.
Elfy2 dla Podkarpacia – opis pojazdów

Pojazd Elf2 jest pociągiem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są wyposażone m.in. w oświetlenie LED, przewijak dla dzieci, biletomaty (na transakcje gotówkowe i bezgotówkowe), klimatyzację czy gniazdka elektryczne.

PESA dostarczyła już na Podkarpacie 12 swoich pojazdów (w tym od ZNTK Mińsk Mazowiecki, spółki, która jest w grupie PESA).

Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na stronie facebookowej PESY.