Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Duże opóźnienia pociągów SKM Warszawa, PKP Intercity i KM. Powodem m.in. awaria na stacji Warszawa Zachodnia

Duże opóźnienia pociągów SKM Warszawa, PKP Intercity i KM. Powodem m.in. awaria na stacji Warszawa Zachodnia Fot. PKP Intercity

Dziś, 4 czerwca, pasażerowie przejeżdżający m.in. przez warszawską linię średnicową musieli liczyć się z dużymi opóźnieniami pociągów. Do awarii urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia dołączył śmiertelny wypadek na stacji Warszawa Włochy. Ruch składów jest przywracany do normy.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów są już od godziny 5 rano. Pasażerowie pociągu TLK 35102 Sienkiewicz jadącego w relacji Kraków Główny – Olsztyn Główny utknęli po 9 rano w miejsowości Czachówek Górny. Na stacji Warszawa Centralna pociąg pojawił się nie o godzinie 9:32, a prawie godzinę później.

Do potrącenia osoby postronnej przez pociąg Kolei Mazowieckich doszło na stacji Warszawa Włochy. Jak podają media o 5:20 człowiek wtargnął pod pociąg KM relacji Warszawa Wschodnia-Grodzisk Mazowiecki.

O utrudnieniach na torach poinformowała m.in. SKM Warszawa.

AKTUALIZACJA INFORMACJI Z GODZ. 8:45

Szanowni Państwo,

z powodu wtórnych utrudnień po awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, pociąg SKM linii S1 nr 99324/5 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 10:22) do stacji Warszawa Służewiec został odwołany na odcinku Otwock – Warszawa Gocławek.

Za powstałe utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

Jak podały na swoim profilu twittera PKP PLK S.A.: Od 9:45 przywrócony ruch na linii podmiejskiej od stacji Warszawa Zachodnia do Warszawa Wschodnia. Sytuacja na warszawskim węźle kolejowym będzie się powoli stabilizować.

Obecną sytuację na torach obrazuje m.in. infopasażer PKP Intercity. Poniżej zrzut ekranu z aktualizacji o godzinie 14:38.

fot. zrzut ekranu www.infopasażer.intercity.pl

Wszelkie aktualne informacje o sytuacji w rozkładzie jazdy pociągów i opóźnieniach znajdą Państwo bezpośrednio u konkretnych przewoźników i zarządcy infrastruktury.